ÚTERNÍ GLOSY 5.02.2013

Miroslava Macka
Některé věci mně hlava nebere a nebere. Pokud je faktem, že konkrétní pracovníci Energetického regulačního úřadu (co je náplní jeho práce má už v názvu)nastavili koncem roku 2005 výkupní cenu fotovoltaické elektřiny na 13 kč za kWh, tedy na desetinásobek (!!!) tržní ceny, jak může dnes někdo (včetně právníků) tvrdit, že jim bude těžké prokázat úmysl poškodit spotřebitele a naopak jít na ruku výrobcům fotovoltaické elektřiny? Vždyť to absurdně nadhodnocené číslo je přece absolutním důkazem!

„Neprošli ohněm volby“ je skvělý termín, zvláště v době výročí Stalingradu. Předpokládám tedy, že pány Drymla a Palase, kteří se vyvezli do senátu na momentální oblibě ČSSD a pak přeběhli k Zemanově SPOZu, čeká prezidentská ohnivá palba, nutící je ke složení mandátu…
Ale jak znám Miloše Zlatoústého, čeká nás nudná přednáška o rozdílu senátních a poslaneckých obvodů, kdežto na morálku přeběhlíků, respektive její absolutní nedostatek, vůbec nedojde.

A tak nám starý komunista Baroso společně s novým prezidentem Zemanem vztyčí na Hradě vlajku Evropské unie. Pokud by si ovšem přečetli článek 52 závěrečného aktu Lisabonské smlouvy, tak by lehce zjistili, že žádnou takovou vlajku neuznáváme…

Loňský prodej aut v Evropě byl loni nejnižší za posledních 17 let a odhad zní, že letos opět poklesne (v Německu kupříkladu o 3%), v Italii se v lednu prodalo o 19% aut méně než loňského ledna a také další evropské státy hlásí stejný trend.
A teď: kde je Merklová a spol. s vyhlášením dalšího „šrotovného“? Kde jsou plamenná slova jeho tehdejších zastánců ? Jak to, že media nekritizují tehdejší věrozvěsty „šrotovného“ a nevyzdvihují jeho oprávněné kritiky?

Také jste si všimli, jak se v době prezidentské kampaně i po ní zcela slehla zem po velkém reformátorovi české společnosti Andreji Babišovi?
Vlastně ne tak úplně: likviduje krajské redakce novin 5+2. Zřejmě konečně přišel na to, že by ke svým milionům musel ještě leccos, co se nedá koupit, přidat, aby mohl pomýšlet alespoň na skrovný politický úspěch…

Dokonalou ukázkou kýče je dopis, který nedávno zaslala Lidovkám paní Olga Krupauerová, a který začíná:
Má sedmiletá dcera se v sobotu večer po zjištění, že naším novým prezidentem bude Miloš Zeman, usedavě rozplakala: „Mami, jak může být lhář naším prezidentem?“ Moje ujišťování, že vyhrál v demokratických volbách, a tudíž se s tím teď musíme na pět let smířit, ji nijak neuchlácholilo. Vrhla se k oknům a začala zatahovat všechny závěsy s výkřikem: „Už nikdy nechci vidět ten Zemanův svět!“

A jeden nekorektní z USA:
Vystoupil jsem z auta na značně zaplněném parkovišti obchodního domu a uviděl řidiče, zoufale se snažícího najít volné místo. Ukázal jsem mu na volné místo pro invalidy. Stáhl okénko a pravil: Ale já nejsem invalida! Odpověděl jsem mu: Ne? Ale vždyť máte na nárazníku nálepku „Volil jsem Obamu“, tak musíte mít něco s hlavou!