PÁTEČNÍ GLOSY 28.12.2012

Miroslava Macka
A tak prý exministr Dobeš sesbíral v poslanecké sněmovně dostatek nekoaličních poslanců k udržení současného kabinetu. Sice ještě neprozradil jména, ale logický název pro toto uskupení by byl „sebranka“…

Veřejné vysoké školy odmítají zveřejnit platy pedagogů. Univerzita Hradec Králové dokonce sdělila, že peníze na mzdy jdou ze státního rozpočtu, a tudíž se nejedná o veřejné prostředky.
Tak to bude špičková univerzita, hlavně co se výuky ekonomie týká...

Novoroční přání Čechoameričana M. D. Z.:
Bohaté a úspěšné, ty ať si nechají v Americe, takové tu nechceme. Bohatý může být bohatý jen na úkor ostatních a úspěšný člověk může být úspěšný jen díky existenci těch neúspěšných. Touha po úspěchu je tedy vrcholem nebezpečného asociálního chování, které je nutné napravovat a proto začínáme příští rok pořádat pravidelné kurzy neúspěchu. Absolvent nejen obdrží certifikát, že je neschopný budižkničemu, ale otevírá se mu cesta k spokojenému soužití se společností. Češi úspěch neodpouštějí, takže pro blaho společnosti a pokojnou budoucnost je nutné touhu po úspěchu potírat již v zárodcích. Proto pro rok 2014 chystáme i učebnici pro základní školy. Takže vám přejeme šťastný a neúspěšný Nový rok!

Čtenář glos M. M. mi napsal:
Posazení Karoliny Peake na ministryni obrany byla bez jakýchkoli pochyb fatální chyba. Byla to ovšem fatální chyba Petra Nečase, nikoli Peake. Ta jen posloužila jako "holka na jednu noc". Jen těch nocí bylo několik... (aktivně - církevní restituce a daňový balíček / pasivně - jmenování Ivana Bílka do čela GIBS, likvidace Petra Lessy a jmenování Martina Červíčka na jeho místo). Svou historickou roli splnila, teď už Nečasovi k ničemu není. Vláda dovládne i bez ní, stačí se podívat na sjetiny hlasování z PS PČR, kdo ji v poslední době drží pravidelně nad vodou - Škárka, Kočí, Bém, Dobeš, atd. Ona se ta důvěra nějak najde.

Nejpikantnější na celé té anabázi okolo Peake bylo ovšem vyjádření premiéra na tiskové konferenci, kde hájil generála Picka. O něm doslova prohlásil, že je to muž, který "přes 20 let sloužil této demokratické republice a prostě si zaslouží trochu jiný způsob zacházení, než aby byl během 3 minut vykopnut jako nějaký darebák". Proti tomu nelze nic namítat. Pan premiér ovšem zjevně káže vodu a pije víno. Když jde o někoho na kom mu osobně záleží, je to mravokárce jak se patří. Když však jde o někoho jemu osobně (a hlavně Kalouskovi) nepohodlného, to už je jiný příběh! V případě jiného vysoce postaveného důstojníka mu totiž mnohem zavrženíhodnější způsoby vůbec nevadily - Petr Lessy sloužil občanům ČR rovněž přes 20 let. Byl vykopnut za pomoci Langerova GIBSu nikoli za 3 minuty, ale na minutu. A to bez nároku na výsluhy, které si svou během těch let vysloužil a s absurdním obviněním na krku. Ze Strakovky nebylo slyšet ani slovo....

Zajímavé bylo také další prohlášení Nečase. Prý jej překvapilo, že si Peake nezažádala o prověrku na stupeň tajné. Prověrka NBÚ z úst pana premiéra je obzvlášť pikantní. Mohl by nám totiž povědět, jak je na tom s prověrkou on sám, popřípadě další hvězdy jeho kabinetu spravující bezpečnostní aparát tohoto státu - ministr spravedlnosti Pavel Blažek nebo ministr vnitra Jan "Myšák" Kubice. Především by pak mohl zodpovědět dotaz, jak je na tom s prověrkou jeho pravá ruka, ředitelka kabinetu předsedy vlády České republiky Jana Nagyová. O jejích pokusech pronikat na (často významná mezinárodní) jednání, kde bez prověrky nemá co dělat, kolují po úřadu vlády legendy.

Ach jo...

Neměl by být hlasatelem sportovních zpráv na Radiožurnálu někdo, kdo ví, že zakladatelem Spenglerova poháru byl dr. Carl Spengler , švýcarský chirurg a bakteriolog, který o vánocích roku 1923 věnoval soutěži putovní pohár, tedy člověk německého jména, které se čte „Špenglr“ a nikoliv „Spengler“?

Opsáno z facebooku:
K eurounijní bankovní unii řekl náš železný a zlatý premiér své rozhodné „asi ne“…