PÁTEČNÍ GLOSY 14.12.2012

Miroslava Macka
Včera o půl jedenácté večer hovořil Martin Veselovský s Karolínou Peake na ČT 24. Poslouchal a pozoroval jsem ji (nonverbální komunikace je veledůležitá) se zájmem.
A být Petrem Nečasem, vyrazil bych ji okamžitě z vlády, i kdyby kvůli tomu měla ta vláda padnout.
Jenže Petr Nečas není…pardon…Petr Nečas JE starý Petr Nečas a tak se nakonec shrbí.

Z rozhovor Jana Němce z Aktuálně.cz s Karolínou Peake dne 18. 11. 2012:
A.cz: O vás se ale mluví jako o možné ministryni obrany. Bylo to alespoň naznačeno při nějakém jednání jako možnost?
Mně osobně nikoliv.
A.cz: A přes nějaké prostředníky?
Ano, něco takového se objevilo. Považovala jsem to za nerealistickou nabídku, která pro mě není nijak zajímavá. Opravdu nepovažuji za nutné opouštět svou pozici a práci, kterou teď dělám a která rozhodně hotová není.
A.cz: Znamená to, že byste takovou oficiální nabídku odmítla?
Já myslím, že můžu říct skoro s jistotou, že zrovna ministerstvo obrany bych asi odmítla.

Václav Henych přijal rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, že ministerstvo vnitra chybovalo při kontrole podpisů na listinách prezidentských kandidátů, v poklidu: „Je to jen jiný výklad.“
Navrhuji, aby se mu celý příští rok vyplácela výplata v starých neplatných československých bankovkách: „Jsou to jen jiné peníze!“

Švédský ministr financí Anders Berg:
Dohoda o bankovní unii, do níž Švédsko nevstoupí, bude smutným dnem Evropy. Budeme více rozděleni než před ní. Posunujeme se směrem k eurobankám, eurodaním, europřerozdělování. Jsme přesvědčeni, že jsou to kroky špatným směrem. Může to být velmi populární mezi eurokraty, ale jsem přesvědčen, že něco takového si přeje jen velmi málo Evropanů.
Jenže záhy Berg dohodu podepsal, byť si vyjednal pro Švédsko pojistky proti největším nástrahám…

Včera přinesly Lidovky půlstránkový komentář Petry Procházkové k Putinově poselství k národu a na další straně ještě poznámku téže autorky k témuž.
Škoda, přeškoda, že namísto toho Lidovky neotiskly Putinův projev, předpokládám totiž, že většina čtenářů Lidovek má vlastní úsudek, a to mnohdy bystřejší, než Petra Procházková…

Začíná se u nás vytvářet nějký nový typ demokracie, postavený tentokrát na čtyřech pilířích, namísto tradičních pilířích třech, tedy moci zákonodárné, výkonné a soudní?
Zřejmě ano.
Jak jinak si vysvětlit záměr vlády, že v pracovním zákonodárství by se měl objevit paragraf, umožňující zaměstnavatelům prodlužovat smlouvy na dobu určitou vícekrát, POKUD TO ZAMĚSTNAVATEL OBHÁJÍ PŘED ODBORY?

S českou justicí to není zdaleka tak zlé, jak si spousta občanů myslí: včera kupříkladu rozhodl nejvyšší správní soud, že 1 + 1 = 2.

Tři zprávy, zveřejněné v minulých dnech v následném pořadí:
Kvůli chaotickému přechodu ze starých počítačových systémů na nové zmizely v první polovině roku při výplatě dávek na úřadech práce desítky milionů korun.
Bývalý náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Vladimír Šiška skončil právě kvůli zakázkám na výše zmíněný počítačový systém ve vazbě za pokus o uplácení.
Bývalý náměstek MPSV Vladimír Šiška získal ke svému platu ještě statisícové odměny.

U nás je možné snad opravdu všechno:
Radnice v Ústí nad Labem chce při vítání občánků každé miminko obdarovat poukazem na nákup zboří v ceně 5.000.- Kč, květinami a drobnými suvenýry.
Kvůli tomu podepsala s firmou Darothore zakázku na tři roky za 5,22 milionu korun.
Jedna třetina výše zmíněné částky padne na „mediální prezentaci projektu“.
Součástí mediální kampaně je i 72 billboardů…

Jan Kadaník ze společnosti AMEROPA:
Přestože centrální banky pumpují likviditu do systému, peníze pro reálnou ekonomiku chybí. Myslím, že je nepřijatelné, aby kapitál byl vázán v obchodech, které jsou hračkou pro malé procento neodpovědných gamblerů, zatímco firmy, které se snažá něco vytvářet, mají ztížený přístup k penězům pro svůj rozvoj. Zajímavé, že v Evropě se momentálně bojuje o formu bankovního dohledu, ale podstata, tj. budoucí podoba bankovnictví, se v podstatě nediskutuje. Jako obvykle řešíme jenom zástupný problém. A jako obvykle se nám to vymstí.

Opsáno z facebooku:
Jmenování Karoliny Peake ministryní obrany je zřejmě součástí širšího spiknutí: po totálním rozkladu ministestva bude mít armáda plné právo převzít moc ve státě…