ČTVRTEČNÍ GLOSY 13.12.2012

Miroslava Macka
Nad touto zprávou mi zůstává rozum stát:
Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad ženou, která dvakrát potrestala syna vařečkou. Za daných okolností to nelze označit za týrání. Matka se totiž o problematického hocha jinak starala dobře, pouze dvakrát selhala. Pražské soudy ženě původně uložily roční podmíněný trest s tříletou zkušební dobou.
Kdo dvakrát selhal, byly přece soudy nižší instance a ne matka!

Protikorupční policie obvinila soudce brněnského městského soudu Jiřího Peška z nepřípustného ovlivňování několika kauz, týkajících se korupce…
Zase to individuální selhání jinak celkově skvělé české justice!

Čtenář glos M. W. mi napsal:
Pokud by to vláda myslela opravdově, mluvila by o rušení agend a nikoli o slučování ministerstev. Celý tenhle humbuk mi daleko více připomíná dílo nějakého sira Humphreye než pravicové vlády.
Podle mne to proběhlo asi nějak takhle - "kluci, slíbili jsme veřejnosti rušení ministerstev a zeštíhlení státní správy. Musíme s tím něco udělat, jinak nás už nezvolí ani ti nejvěrnější. No jo ale státní správa
nám to zhatí, přece se sami nezruší dobrovolně. No tak jim dáme správné zadání. Zařiďte to tak, aby to vypadalo jako zeštíhlení a úspory. Příkladem budiž liberalizace stavebního zákona, kdy se povinnost stavebního povolení u staveb do 150m2 zrušila, ale všechny povinnosti a úkony které obsahovalo řízení o stavebním povolení zůstaly zachovány a ještě přibylo něco navíc. Jo jo, tak tohle nám státní správa zrealizuje s radostí. A voliči, ti tupouni budou ještě hýkat blahem, jací jsme to pravicový pašáci co zeštíhlují státní správu. Ha ha ha. Nezaměstnanost poklesne, protože sloučená ministerstva budou potřebovat víc lidí na zvládnutí většího množství zbytečné práce a vláda z toho vyjde jako vítěz." Ach jo.

Dva nad mapou zadluženosti světa:
Podívej se na to, celý svět je zadlužený, kam se podíváš!
To není pravda! Podívej se na ty velké bílé, nezadlužené plochy!
To jsou oceány, ty vole!