STŘEDEČNÍ GLOSY 5.12.2012

Miroslava Macka
Včera odpovídal v Radiožurnálu na otázky Martina Veselovského náměstek hejtmana pro školství karlovarského kraje Václav Sloup. Kupodivu ho Martin Veselovský tituloval „pane“, ačkoliv to byl a je soudruh politruk jako z učebnice. Nic nového se nenaučil, nic starého nezapomněl a z jeho neustálého ohánění se, že vše se v minulosti přece dělo podle platných socialistických zákonů a tak to tedy bylo v pořádku, běhal mráz po zádech.

Podle statistického úřadu Eurostat jsme nejsociálnější a nejrovnostářštější zemí Evropy. Bohužel, dodávám k tomu.

Zdravý selský rozum úpí: státy eurozóny chtějí společnou eurobanku, která by hlídala a kontrolovala jednotlivé banky, Česká republika je logicky proti, neboť Česká národní banka by ztratila dohled nad zdravými českými bankami a jejich aktiva by lehce mohla skončit u jejich „chorých“ matek.
Chápu, že jde o další pokus zachránit společnou měnu, euro.
Ale nechápu, proč do toho musí být zatahováno i Česko a nuceno tak k vetu. Ať si ten dozor udělají eurosoudruzi pospolu a bez nás!

Angela Merkelová obohatila svět novým ustáleným slovním spojením, takže vedle „na svatého Dyndy“, „za uherský rok“, „až naprší a uschne“ tu dnes máme i „až Řecko bude mít přebytkový rozpočet“. Pak prý bychom měli odpustit Řecku zase část dluhů…

Opsáno z facebooku:
Lež se stane pravdou pokud se opakuje dostatečně dlouho, nebo když ji pronese Miloš Zeman.