STŘEDEČNÍ GLOSY 21.11.2012

Miroslava Macka
Nová ministryně práce a sociálních věcí Müllerová prohlásila, že od povinné S - karty pro vyplácení sociálních dávek a důchodů už nelze couvnout. Chápu: provize některým lidem z TOP 09 za tuto kulišárnu už byly vyplaceny a obtížně by se vracely.
Premiér Nečas ovšem v tomto viditelně nejel a tak dojedná, že karty budou nepovinné.
Občané si pak jen mohou ukroutit hlavu nad tím, kterak je za jejich vysoké daně koncepčně a perfektně spravován jejich stát…

Bohužel zcela souhlasím se dvěma prominentními americkými ekonomy, a to se Sheilou Bairovou a Stephenem Roachem, kteří na konferenci v Santa Monice prohlásili, že v USA vzniká další investiční bublina, která vyvolá katastrofální ekonomickou krizi. Podle nich politika nízkých úrokových sazeb s „kvantitativním uvolňováním“ stovek miliard až bilionů Fedem, vytváří na trhu dluhopisů „bublinu bublin“.

Čtenář glos O. V. mi napsal:
Chápal jsem nutnost zvýšení daní za účelem snížení deficitu rozpočtu. Kalousek však hodlá peníze získané zvýšením daní použít pro prorůstová opatření, o jejichž účelnosti resp. efektivnosti by se dalo s úspěchem pochybovat. Tím zvyšuje míru přerozdělování a prozrazuje svůj lidovecký fundament. Nejlepší prorůstové opatření je nechat lidem co nejvíce peněz, aby je mohli vynaložit dle svého uvážení.

Opsáno z facebooku:
S přibývajícími oběťmi metanolu roste průměrné IQ českých občanů, byť to na odborářských demonstracích není na první pohled patrné.