PÁTEČNÍ GLOSY 16.11.2012

Miroslava Macka
Premiér Nečas odmítl navrženého kandidáta na místo ministra dopravy Roberta Vacka s tím, že by pro toto ministerstvo nebyl přínosem. Podivuhodné! Jednak jsem žil, vzhledem k celé plejádě českých ministrů, v představě, že ministrem u nás může opravdu, ale opravdu kdokoliv a jednak, pokud by se toto kriterium uplatnilo na stávající vládu, nastalo by okamžité bezvládí.

To by nebyli Češi, aby ihned nezačali přemýšlet, kterak případně obejít nařízení EU o 40% podílu žen ve vedení velkých firem. Zdejsou tři došlé návrhy:
Sekretářka se přejmenuje na „ředitelku podpory managementu“.
Uklizečka se přejmenuje na „výkonnou manažerku divize hygienických služeb“.
Někteří chlapi se prostě prohlásí za ženské. Nikdo přece nikoho nemůže omezovat v jeho sexuálním cítění.

Mnoho čtenářů glos vyslovilo á conto plánovaných kvót žen obdobnými slovy názor, že by to byla v podstatě urážka všech schopných, vzdělaných, podnikavých a pracovitých žen, které jsou ve vedoucích funkcích a napříště by byly k nerozeznání od povinně přijatých „kvoten“…

A tak jsem dostal anonymní mail s kritikou prezidentských kandidátů s jejich fotografiemi a nadpisem „Víkvět národa“…
Souhlasím, drtivá většina anonymních diskutérů na sítích k „víkvětu národa“ skutečně patří…

Čtenář glos P. H. mi napsal:
Tleskám poslanci Jandákovi za jeho výrok: " Proč nerespektují výsledky voleb? Jediným kritériem jsou volby ... tak rozhodli voliči. A ti, kteří k volbám nešli, pak ať neremcají. Máme tady zastupitelskou, nikoli přímou demokracii."
Už se totiž těším, až to se stejnou vervou natře odborářům poté, co se na jaře oteplí a oni zase začnou vydírat pomocí blokády silnic.

Opsáno z facebooku:
Hehe, dostal jsem v testu za 4 za odpověď na otázku "Postavení státu na trhu". Odpověděl jsem: "Donucovací prostředek, který pod hrozbou násilí diktuje jednotlivcům, jak se mají na trhu chovat". Sice mi to zhoršilo celkovou známku testu, ale ani hrozba špatné známky mě nepřinutí, abych napsal keynesiánskou šílenost "zabraňuje selhání trhu".