STŘEDEČNÍ GLOSY 14.11.2012

Miroslava Macka
Bruselští radní se rozhodli, že letos namísto tradičního vánočního stromu postaví na Hlavním náměstí elektronickou instalaci, aby nepopuzovali občany jiných vyznání. Měli by se urychleně seznámit se „skvělými“ výsledky britského premiéra Nevilla Chamberlaina a jeho politiky appeasmentu, který měl přinést mír Evropě.

Jeden z dnešních novinových titulků hlásá: Na trhu se příští rok objeví americké fast foody, německé pekárny nebo automaty na zlaté šperky.
Majitelé zřejmě očekávají, že lidé si nadále budou půjčovat peníze jako diví, neboť souběžnou zprávu o dalších otevíraných výrobních podnicích a vzrůstající české ekonomice určitě stejně jako já nenašli. A že by očekávali konec krize v EU a návrat spotřebního blahobytu se mi nechce věřit…

Karel Kříž v dnešních Lidovkách:
Obama za 48 měsíců nasekal 40% všech dluhů, které USA kumulovaly celých 236 let své existence. Každý třetí dolar, který tamní administrativa utratí, je z půjčky.

Opsáno z facebooku:
Znáte všechna ta označení kvality zboží a výrobků… jako daňový poplatník bych přivítal, kdyby na výrobcích, produktech a označení soukromých služeb byl nějaký štempl, že nejsou příjemcem žádných dotací z veřejných rozpočtů.

Zajímavá poznámka k prezidentovu vetu zákona o podpoře kinematografiez facebooku:
"Nejlepší český film všech dob" by dnes stejně vzniknout nemohl, protože by Vláčila zavřeli za záběry polonahé nezletilé Vašáryové…