PONDĚLNÍ GLOSY 5.11.2012

Miroslava Macka
Víkendový kongres ODS: Ze stojaté vody bystřina nevznikne, i kdyby se do bahna stokrát rýpalo…

Rozhovor Marcely Pecháčkové s prezidentským kandidátem Janem Fischerem v pátečním magazínu Lidovek je tak neskonale pozitivní a po srsti hladící, až je trapný. A kupodivu není označen za placenou reklamu, ač o tom nelze ani vteřinu byť jen zapochybovat.
Dokonalá ukázka presstituce!

A je tady další důkaz, že pokud Ústavní soud nezruší na základě stížnosti některého z kandidátů přímou volbu prezidenta, stane se jím Jan Fischer. Raiffeisen Bank mu totiž zpětně zrušila poplatky za příchozí a odchozá platby. A protože lidumilný bankéř neexistuje, je nutné to vidět jako budoucí investici…

Kam se hrabou naši velkopodnikatelé aneb co také všechno platíme a máme platit:
Apoštolská církev:
Registrace: 1989
Počet duchovních v roce 2005: 156
Počet věřících v roce 2001: 4584
Počet duchovních v roce 2010: 184
Počet věřících v roce 2011: 4934
Počet věřících na jednoho duchovního v roce 2011: 27
Výše roční finanční podpory od státu v roce 2011: 48 529 000 Kč
Výše finanční náhrady podle navrhovaného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi: 1 056 336 374 Kč.


Sobotní rozhovor MF Dnes s rektorem ČVUT Václavem Havlíčkem má titulek „Propad školství je katastrofální“ a je uveden následujícím odstavcem: Česko má největší podíl průmyslu v ekonomice mezi zeměmi EU. Tradiční strojírenské firmy varují, že se budou muset stěhovat do jiných zemí. V zemi totiž chybějí vzdělaní technici, zatímco školy dál chrlí humanitně vzdělané budoucí nezaměstnané.
Jen polovina z toho ovšem pravdou, a to ta, která mluví o tom, že chybějí vzdělaní technici. Ta druhá, mluvící o chrlení humanitně vzdělaných absolventů, je pravdivá jen velmi, velmi částečně. Spousta je jich totiž vychrlena značně nedovzdělaných až nevzdělaných. Potkávám je, bohužel, každou chvíli…

Jiří Payne ke kongresu ODS:
Je skvělé slyšet, že stát má být úsporný, ale skoro každý návrh zákona od Nečasovy vlády ještě více neúměrně zatěžuje státní rozpočet. Očekávám tedy, že vláda stáhne nějakých šedesát návrhů zákonů z Parlamentu, neboť odporují tomu, co jsme slyšeli na kongresu.

Opsáno z facebooku: Zdá se, že začínáme být velmoc na stavbu padacích mostů.