ČTVRTEČNÍ GLOSY 1.11.2012

Miroslava Macka
Že to ODS s obrodou po prohraných krajských a senátních volbách myslí vážně, dokázala včera v olomouckém kraji. V samotné olomoucké oblasti sice při volbách kandidátů do výkonné rady vysoce vyhrál stávající primátor Martin Novotný nad bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem (vykroužkovaným voliči v posledních volbách do poslanecké sněmovny), v krajském hlasování však Langer primátora Novotného porazil. Bravo! Voličům nejen v Olomouci a v olomouckém kraji konečně dojde, že se ODS a její politika dramaticky změní k lepšímu! Jsem ovšem velmi zvědavý, kolik členů ODS zde na jaře nezaplatí příspěvky a ze strany zhnuseně odejde…


Kdepak Kellner, Babiš nebo další miliardáři! Nejbohatší jsou města! Plavecký areál na pražské Šutce stál celkem 748 milionů korun a finanční prostředky na něj šly vždy výhradně z městského rozpočtu.

"Bylo samozřejmě jasné, že to bude dražší, ale analýzy, které jsme si nechali vypracovat, ukázaly, že se to do budoucna vyplatí," dodala radní Udženija.

To se ovšem mýlí, ten se vyplatil už dávno: některým stavebním firmám a na ně napojeným politikům. V budoucnu však bude zákonitě prodělečný a město do něj nastrká ještě spousty a spousty milionů…Přehled měst s počtem obyvatel nad 25 tisíc a jejich zadlužení přinesly dnešní Lidovky. Vede Kolín (98,4% ročních příjmů), následován Libercem (87,2% ročních příjmů): Kolínu se prodražila automobilka TPCA (to bylo slávy!) a Liberci mistrovství světa v klasickém lyžování (tam už bylo ovšem slávy od prvopočátku méně). Seznam uzavírají Teplice s dluhem 0,0% ročních příjmů.

Na této tabulce je nejhorší to, že radní z měst na prvních místech se ve volném čase nerozjedou a nerozjedou do Teplic či do Prahy, aby jim senátor a starosta Teplic Jaroslav Kubera vysvětlil, jak jednoduše se to dělá!Čtenář glos S. O. mi napsal:

K Vaší glose o komunistické minulosti osmi z devíti radních ve Zlínském kraji: tou zbývající devátou je paní Nersesjan, která dle názoru mnohých, kdo ji znají, do KSČ vstoupit prostě jen nestihla. Studovala v Sovětském svazu a školu dokončila až po roce 1989. Takže tolik na doplnění…