STŘEDEČNÍ GLOSY 31.10.2012

Miroslava Macka
Příští čtyři roky povede Zlínský kraj spojenectví ČSSD, KSČM a Zemanovců. Komunisté mají v radě kraje dva zástupce, komunistickou minulost má ovšem osm z devíti radních kraje.
Nebylo by namístě v mediích opět mluvit a psát o Zlínu jako o Gottwaldovu, aby se tamní (ne)voliči pořádně chytili za nos?


Bývalý šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř by rád viděl v čele ODS současného ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ten prý měl či má i jakousi funkci ve vedení ODS, ale to nikdo v podstatě nezaznamenal).
Na Petra Tluchoře se netřeba zlobil, holt si jen spletl Dušičky s Aprílem…


Stejně tak si zřejmě popletli Dušičky s Aprílem premiér Nečas a jeho podřízení na Úřadu vlády, když podali trestní oznámení na Karla Randáka a nejmenovaného tamního úředníka, kteří měli vynést informace o odměnách šéfky Nečasova kabinetu Jany Nagyové.
Neboť nechápu, proč by měly být odměny služebnictva, které si (byť vesměs nedobrovolně) platíme, tajné.


Přítel T. H. napsal:
Není pravda, že voliči ODS „zůstali doma“, jak říká premiér Nečas. Celková volební účast byla druhá nejvyšší ze všech dosud konaných krajských voleb. K volbám přišlo jen o 276 527 méně než v roce 2008, ale ODS jich oproti roku 2008 ztratila 362 924. Voliče ztratila i ČSSD (422 758) a KDU-ČSL (40 401), není tedy možné říci, že ti „chybějící voliči“ byli jen voliči ODS. Ti ztracení voliči ODS nezůstali doma. Většina z nich k volbám přišla a volila jiné strany. Volila aktivně proti ODS.

Čtenář glos D. L. mi napsal:
K citátu z rozhovoru s architektem Miroslavem Masákem:
To by se dnes musel stavět Národní fotbalový stadion, Národní supernákupní centrum a Národní banka pro půjčky bez ručení.