STŘEDEČNÍ GLOSY 17.10.2012

Miroslava Macka
Moc se mi líbí dravě kapitalistický podnikavý duch komunisty Jaroslava Borky, žhavého kandidáta na hejtmana karlovarského kraje. Prohlásil totiž: „Je otázka, jestli bychom neměli podpořit fabriky, které byly zlikvidovány, jako například rukavičkárnu v Albertamech, nějakými granty, aby se rozjely.“
Předpokládám totiž, že když takovému projektu tolik věří, že se svými soudruhy investují své úspory a majetek do nějakého toho grantu, kterým tu fabriku rozjedou a naše peníze nechají na pokoji.

Media nám svorně líčí, kterak hrdinský odpůrce současné vlády Smetana dostal sto dnů natvrdo za pouhé přimalování tykadel na pár plakátů ODS. Což je blbost a nechutná manipulace. Dostal poměrně mírný trest za poškozování cizího majetku, ten výše popsaný dostal za zcela vědomé neuposlechnutí soudního rozsudku.
Pokud se někomu zdá, že šlo původně jen a jen o politický protest, přihlaste se: jistě Vám někdo na protest proti tomuto vašemu přesvědčení posprejuje auto či dům a vy to s pochopením akceptujete…

Čtenář glos M. Z. mi napsal:
Mám jednu poznámku k proběhlým volbám.
Noviny a TV jsou plné nadšeného hýkání levicových ksichtů nad “výrazným volebním vítězstvím”, přehazují se procenta s mandáty, ale nikde jsem nezachytil následující propočet, který ukazuje výsledky voleb poněkud v jiném světle:
V ČR je 7 491 806 registrovaných voličů, z nich volilo ČSSD 621 961 voličů, tj. POUHÝCH 8,28%, a KSČM 538 953 voličů, tj. POUHÝCH 7,18% . (čerpáno z webu volby.cz)
Jinými slovy: ČSSD NEVOLILO 91,72% VOLIČŮ, A KSČM NEVOLILO 92,82 % VOLIČŮ.
Rád bych tedy vzkázal všem oranžovým i rudým soudruhům: Soudruzi, chce to více pokory, váš mandát je velmi slabý. Devět lidí z deseti, tj. drtivá většina národa vás, NEVOLILA!


Čtenář glos T. K. mi napsal:
Hledá se příčina úspěchu KSČM v proběhlých volbách. Pro zajímavost jsem si prostudoval údaje u jednotlivých kandidátů v našem Středočeském kraji a zarazil mne fakt, že za KSČM kandidovalo více podnikatelů a živnostníků - (4 xpodnikatel a 1x manažer) než za ODS (1x podnikatel a 1x manažer), za kterou to byli vesměs státní úředníci. Také věkový průměr je zajímavý: za KSČM 54 let a za ODS 50 let, přičemž za ODS nejstarší kandidát je 63 a za KSČM 61 let. Není na tom něco divného?

Už drahnou dobu dostávám téměř pravidelně maily, podepsané abcde, tedy anonymní. První dva či tři jsem otevřel, a když jsem zjistil, že jde o urážlivé osobní ataky, na které navíc nejde odpovědět, neb se odpovědi vrátily jako nedoručitelné, sklepávám je neotevřené do koše, tak jak se s anonymy nakonec má nakládat.
Přivedly mne však k zajímavé úvaze: co je to asi za člověka, který nelituje času a námahy, aby vyplodil pár zlých, žlučovitých vět a přitom nemá ani tu trošku odvahy, aby si za svými slovy stál?
Ale hlavně: není vlastně dobře, že si svoje osobní frustrace a komplexy může (na způsob sexuálních aberantů) takto internetově vybíjet? Nepůsobí na takové lidi tahle internetová možnost, když ne přímo terapeuticky, tak alespoň profylakticky?
Co si o tom myslíte?