ÚTERNÍ GLOSY 9.10.2012

Miroslava Macka
Tak nyní lehce zjistíme, jaký je Topolánek prognostik. V roce 2004 totiž pravil Marku Dalíkovi: V každém případě stojím a padám s tebou.
Má-li policie k ruce důvěryhodné svědky, bude to mít Dalík těžké: buď vyklopí, kdo by jeho nabídku realizoval (všichni to tušíme) a pak bude mít na krku korupční komplot anebo neřekne, a pak bude mít na krku obžalobu z pokusu o podvod. Předpokládám, že neřekne nic (a stejně tak přítomný bývalý náměstek ministryně obrany Barták) a celé to tedy bude stát a padat na kvalitě a důvěryhodnosti utajených svědků a obhájci Tomáši Sokolovi.

Ministerstvo vnitra, respektive někteří jeho úředníci, připravují novelu zákona, která by omezila možnost zjistit platy a odměny státních zaměstnanců. Pokládám to za neskutečnou zhůvěřilost: máme přece právo vědět, za kolik nám ten který náš služebník slouží. Jinak řečeno: u každé koruny z veřejných prostředků by mělo být dohledatelné, ke komu a na co putovala!

Když včera konečně donutil Martin Veselovský jihomoravského zástupce hejtmana za lidovce Stanislava Juránka, odpovědného mj. za dopravu, odpovědět na dotaz z auditoria „Proč si brněnský dopravní podnik najímá na exekuce za nezaplacené jízdné dvě soukromé firmy?“, po jeho dopovědi „Domnívám se, že je to levnější!“ bohužel nepokračoval s dalšími dotazy: „Domníváte se nebo to víte? Pokud to víte, jaká analýza to zjistila, kdo ji provedl a o kolik je to podle ní levnější?“

Dva údaje v jednom článku včerejších Lidovek:
„Návštěvnost (Muchovy Slovanské epopeje) splnila stoprocentně naše očekávání“, řekla Eva Smolíková, který je pověřena řízením Galerie hlavního města Prahy.
Magistrát hlavního města vypsal veřejnou zakázku na reklamní kampaň, která má přilákat další zahraniční turisty na výstavu Muchovy Slovanské epopeje. Za kampaň zaplatí kolem milionu korun.

Něco suchých čísel:
Počet muslimů ve Velké Británii před dvaceti lety: 1 milion
Počet muslimů ve Velké Britanii dnes: 3 miliony
Počet mešit ve Velké Britanii před dvaceti lety: 500
Počet mešit ve Velké Britanii dnes: 1500
Moje otázka: Jak bude vypadat Velká Britanie za dalších dvacet let?

Ing. Kamil Douděra, generální ředitel a předseda představenstva společnosti AMI Praha a.s. mi napsal spolu s žádostí o omluvu, následující větu: Společnost AMI Praha a.s. nikdy nesponzorovala žádnou politickou stranu.
Pokorně se mu i společnosti AMI Praha a.s. omlouvám, příliš rychle a nepozorně jsem přečetl zprávu o kšeftících na ministerstvu práce a sociálních věcí v sobotních Lidovkách. Správně jsem měl uvést: AMI Praha dostala zakázku na analýzu procesů poskytování nepojistných dávek. Společnost přitom tehdy spoluvlastnil Michal Svatý, Šiškův přítel a poradce, který byl významným sponzorem TOP 09 a této straně poslal statisíce.
Ještě jednou se omlouvám.

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Víte, jaký je nejlepší ekonomický časopis? Je zadarmo a je doopravdy dobrý. Reklamní leták z Lidlu, co dostávám do schránky.
Zatím pokaždé, kdy mi přišel, přesně předpověděl, která země EU bude mít problémy.
Když mi přišly Řecké dny, tak jsem si řekl, aha budou mít problémym.
Potom přišlo Španělsko, problém.
Potom Italie, Italie problém.
Teď bacha jsou Francouské dny…
Ještě nebyly Německé dny.

Opsáno z facebooku:
Státy v Evropě krachují, burzy se hroutí, Střední východ válčí, Japonsko se vzpamatovává z katastrofy... ale Češi řeší cikány, buzeranty, antiperle, chlast a kůrovce.... šťastná to země!

A abych skončil ještě veseleji, včera jsem napsal na svůj FB profil: „Tak dneska zatkli toho Dalíka!“ „Halíka? No konečně!“ „Ne, Dalíka, pane Hájku!“