STŘEDEČNÍ GLOSY 3.10.2012

Miroslava Macka
A pak, že prezident Klaus nesjednocuje lidi: sjednotil dokonce Michala Viehwega s Romanem Jochem, a to je nezvykle bastardní spojení!

Chápu, že ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek silně zbledl, když se od novinářů dozvěděl, že jeho prvního náměstka Vladimíra Šišku odvedla policie. Vzhledem k jejich společnému putování různými institucemi se mu muselo udělat zle při představě, že by začal mluvit.
V roce 2001 se Šiška pokusil (ve funkci manažera CEZTelu, dceřinné společnosti ČEZu) prodat právě společnosti CEZTel za 260 milionů firmu Echoton, jejíž akcie též vlastnil. Policie případ odložila. Pak pracoval na ministerstvu informatiky a poté jako tajemník Hospodářské komory, kterou tehdy vedl - nu ano - Jaromír Drábek. Spolu též byli v národním výboru Mezinárodní obchodní komory. Spolu pak putovali na ministestvo práce a spustili nový systém vyplácení dávek. Ten spoluvytvářela firma IT Solution, která spadá pod Vítkovice Machinery Group, tedy společnost, které Drábek se Šiškou prodali svoji vlastní společnost iDTAX…

Bývalí kolegové z ODS, řekněte, prosím, kandidátce na hejtmanku Olomouckého kraje Markétě Záleské, že slovo demokracie je původem slovo řecké, složené ze slova demos = lid a kratein = vládnout a rozhodně se tedy nevyslovuje demoGracie. Pak jakákoliv grácie kandidátky uvadá…

Čtenář glos V. M. mi poslal fotografii tabule, která stojí na začátku nového stromořadí (sestávajícího ze 75 javorů klenů výšky cca 125 cm s ochranou proti okusu a s podpěrami) v obci Pustá Polom. Text na tabuli je zhruba následující:
Výsadba stromořadí v obci Pustá Polom
75 javorů Klenů
414. 277.- Kč
z toho dotace EU 352.135.- Kč
ze státního rozpočtu 20. 713.- Kč
obec 41.429.- Kč (10 %)
Dodávám: tak tohle už by chtělo stanné právo a polní soud!

Opsáno z facebooku:
Včera cestou do práce jsem poslouchal nářky a objevné úvahy, jak PČR nemá havarijně pojištěná auta. A bla bla bla... Tak tomu přece bylo vždycky. Přece organizace, která má řádově tisíce aut, si je nebude pojišťovat, to by byla blbá. Jednodušší je vytvářet si rezervní fond ve výši pojistného a z něj hradit škody, to vyjde daleko laciněji. Pro jednotlivce (řidiče-referenta) je pak jen logické připojistit se proti škodě zaměstnavateli, protože on nabourá jen JEDNO auto a to mu může ekonomicky ublížit, tedy pokud by mu byla připsána náhrada škody při zavinění (strop snad 4 platy). Pamatuju, že v době, kdy PC stálo stejně jako 4 auta, byli stejně pojištěni i technici počítačů.