ČTVRTEČNÍ GLOSY 13.09.2012

Miroslava Macka
Fascinuje mne Karel Schwarzenberg: Jak může pospávat vedle premiéra, který má plné kalhoty a musí se za něho stydět? Vždyť stačí rezignovat…
Třeba už jen z toho důvodu, že poslouchal další neuvěřitelný rozhovor s ministryní kultury Alenou Hanákovou, a to včera na Radiožurnálu, a došlo mu, že s někým, kdo takto „okomentovává“ (jak několikrát pravila) své nedávné kroky, prostě ve vládě sedět nebude a nebude!

Dalajláma při návštěvě Francie v devadesátých letech minulého století:

"Ze všech moderních ekonomických teorií je pouze ekonomický systém marxismu založen na mravních zásadách, zatímco kapitalismus vychází jen ze ziskovosti. Marxismus usiluje o rozdělení bohatství na základě rovnosti a spravedlivého využití výrobních prostředků. Také se zabývá údělem dělnické třídy - tedy údělem většiny - stejně jako údělem těch, kteří jsou sociálně slabší a potřební, a pečuje o oběti vykořisťování. Z těchto důvodů mě systém oslovuje a zdá se mi spravedlivý. "
p.s.: Proč to nazývat „dalajlamismus“?

Nepřipadá Vám divné, že bulvární televize, které jinak lezou až do ložnice třeba jen tomu, komu auto přejelo psa, najednou nedělají rozhovory s rodinami otrávených metanolem? Položte si otázku proč...

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Evropská unie by se měla více integrovat a vyvíjet směrem k federaci národních států. Ve svém výročním projevu na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku k tomu ve středu vyzval předseda Evropské komise José Barroso. Podle něj by se také měla změnit základní smlouva EU.
Pane doktore, drzost podobných zmetků už přesahuje všechny meze. Je třeba to pojmenovat. EU je shnilá hroutící se trafika vychcánků typu Barroso. Samozřejmě, že se mu to nepovede, ale bohužel a bohudík jen proto, že se na podzim dostane příliš mnoho států do příliš velkých průšvihů … a ty rozumné státy pod tlakem svých občanů opustí palubu.

Čtenář glos D. Š. připomenul:
Nebyla to právě vláda socdem, kdo protlačil kolkování lahví argumentujíc daňovými úniky, jakož i pančováním ?
Hle - kolkujeme a máme tu průser s metanolem jaký tu nebyl snad 50 let.

Ekologická zásada z facebooku: My tady nechceme elektrárnu, nám stačí zásuvky ve zdi!

Výkřik na facebooku:
Běžte do hajzlu vyšichni, kdo jste zastánci vměšování se do vnitřních záležitostí států Arabského jara! Věděli jste o nich kulový, víte o nich kulový, ale hlavně že jste si vybrali "správnou stranu"