STŘEDEČNÍ GLOSY 12.09.2012

Miroslava Macka
Premiér Nečas prohlásil:
„Umělé a falešné je adorování takové záležitosti, jako je ruská skupina Pussy Riot, něco, co je vrcholem nevkusu, a v žádném případě něco, co symbolizuje svobodu a demokracii.“
Od jeho kritiků bych rád slyšel nezaujaté odpovědi na následující otázky:
1.) Je skupina Pussy Riot uměle adorovaná nebo je její popularita přirozeným důsledkem jejích uměleckých či jiných kvalit?
2.) Symbolizuje skupina Pussy Riot skutečně svobodu a demokracii nebo je jen přebujele využívána vnitrostátně i zahraničně k protiputinovské politice?
p.s. O vkusu a nevkusu této skupiny nechť si každý rozhodne sám: de gustibus non est disputandum…

Hurá! Jan Šnejnar se konečně vykašlal na prezidentskou kandidaturu a jme se zachraňovat svět!
„"Plánuji se i nadále aktivně podílet na veřejném životě naší země. Zejména cítím potřebu se intenzivně věnovat výzkumu a tvorbě hospodářské politiky, která je v současné krizi klíčová pro další vývoj České republiky, Evropy a globální ekonomiky."
Mimochodem, zdalipak jste zaregistrovali v posledních měsících, jak se aktivně podílel na veřejném životě naší země? Já tedy ne, ale možná je to tím, že nemáme společného zubaře…

Paní Eliško Wagnerová, díky, že jste mi konečně vysvětlila, na čem byla založena nová Česká republika (byl jsem sice u toho, ale to víte, nemám váš pozorovací talent): „na podpoře utlačovaných“, jak jste prohlásila v opovržení nad nedávným výrokem premiéra Nečase…
Zřejmě už vám paměť tolik neslouží, tak si dovolím vám připomenout návštěvu prezidenta Havla v pokrokové a demokratické Saudské Arabii v únoru 2001 a tehdejší zprávu tisku: V konzervativní a mnoha tradicemi spoutané zemi, kde dosud nejsou kina a muž nesmí políbit na veřejnosti ženu, zůstává kód chování v mnohém jiný než v Evropě či Americe. Doprovod prezidenta Havla při návštěvě Saúdské Arábie obdržel pro informaci seznam hříchů, jimiž lze podráždit hostitele. Některé body byly zvýrazněny velkými písmeny, aby bylo zřejmé, jak moc je právě takové počínání v zemi neseno nelibě.
Také jste už zřejmě zapomněla, že Václav Havel označil egyptského prezidenta Mubaraka během jeho návštěvy v Praze roku 1994 za svého „osobního přítele“. Asi tehdy plánovali nějakou tu společnou pomoc utlačovaným, co myslíte, paní Wagnerová?
Ovšem predikuji vám skvělou politickou kariéru: jen dál spoléhejte na krátkou paměť lidí, vždy říkejte to, co je právě „in“ a hlavně, nenechte se nikdy zmást fakty a dejte vždy jen na ušlechtilé řeči (čtěte: pokrytecké kecy).

„Vláda bere lidem právo na život!“ hřímá sociální demokracie nad tím, že se otráví pár ochlastů, lijících do sebe rozlévané sračky prodávané stejně pochybnými existencemi…
Čtenář glos J. Č. k tomu dodává:
Tak jsem se podíval, proč se vyplatí podvádět: podle http://goo.gl/XKFHZ z roku 2011 si ze 40% alkoholu (fernet, vodka...) bral stát na daních 65% prodejní ceny. Je vidět, že toto už je částka, která přímo navádí k organizovaným podvodům. Jako za prohibice. Se všemi známými důsledky. Není náhodou tím hlavním viníkem nenažraný stát? Vyplatilo by se všem zúčastněným riskovat, kdyby byla daň místo 65% třeba jen 20%?

Jana Machalická ve včerejších lidovkách o vyhlídkách Národního divadla mj. napsala:
Z klání vzešel ambiciózní a razantní Daniel Dvořák, scénograf a divadelník. Jeho vadou (a v tomto směru byl kritizován na předchozím postu stejně jako na současném) je, že si plete řízení příspěvkové organizace se soukromým byznysem.
Dodávám: je nejvyšší čas, aby se s penězi daňových poplatníků všude, i v příspěvkových organizacích, zacházelo stejně efektivně jako v soukromém podnikání. Chápu ovšem, že se to spoustě lidí, kteří se na nich dnes přiživují, zatraceně nelíbí.

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Naprosto souhlasím s radou majitelky nevěstince, kterou jste dal p. Kalouskovi v golsách 11.9.2012. K uvedenému textu mám jen pár otázek na nejlepšího ministra financí, v nevím jaké části Evropy, pana Kalouska:
Co je to Národní ústav odborného vzdělávání? Na co je dobrý, kolik zaměstnává erudovaných a potřebných odborníků a za jaké peníze? Co relevantního přináší tomuto státu, potažmo těm, kteří financují tento stát? Kolik ještě existuje v tomto státě dalších Národních ústavů a jiných státních ústavů? Dal si někdo z vás politiků tu práci a zjistil si, jaký je poměr výdajů a přínosu u těchto státních ústavů? Je vůbec v zájmu vás politiků znát odpověď na tyto otázky?

Veterinář V. K. mi napsal:
Slova biologa Jana Zrzavého jsem neslyšel, ale podepsal bych se pod ně okamžitě. Nedovedete si představit, jak lidé mohou mezilidské vztahy nahradit patologickým vztahem k čemukoliv. Už jste se mazlil s leguánem nebo krysou? V dnešní době běžné! Setkávám se s tím denně ve své praxi a nepřestávám žasnout.
Normální vztahy mezi lidmi, pozdrav, pohled do očí, komunikace, to je to, co dnes chybí nejvíce.

Opsáno z facebooku:
Chtěl bych poprosit česká média, zvláště ta veřejnoprávní, aby, pokud už hovoří o Pussy Riot, důsledně překládala tento název do češtiny a nepoužívala zbytečný, pro mnoho čtenářů, diváků a posluchačů zcela nesrozumitelný anglický výraz.

Včera jsem napsal nafacebook:
J. X. Doležal navrhuje, abychom prodali premiéra Nečase do Číny na orgány. To není špatný nápad! Ovšem nabízí se mnoho jiných a lepších, kupříkladu prodat JXD narkomafii, ať si z něj vylisuje THC...to by byl kšeft, a ne nějaké ztučnělé Nečasovy orgány!