ÚTERNÍ GLOSY 11.09.2012

Miroslava Macka
Miroslave Kalousku, opravdu není kde škrtat? Pak nakoukněte na podnikání zlínské firmy Trexima a jejích smluv s ministerstvem práce a sociálních věcí a s Národním ústavem odborného vzdělávání. Celkem si už přišla na 450 milionů (vesměs bez výběrových řízení) a koná vskutku záslužnou činnost, kupříkladu za „Rozvoj Národní soustavy povolání a sektorových rad jako nástroje zaměstnavatelů k ovlivňování RLZ v ČR“ dostala zaplaceno z našich kapes 124 milionů korun! (Jen tak mimochodem, pracovník minsterstva Miroslav Procházka, který se o firmu na ministerstvu staral, už tam nepracuje, je teď jedním z ředitelů firmy Trexima.)
A jak tedy ušetřit? Jednoduše, dle staré dobré rady jedné majitelky nevěstince: Když to nefunguje, nešoupejte s postelemi, prostě vyházejte kurvy!

Mýlí se premier Nečas, když tvrdí, že českému exportu ubližuje podpora poblázněných ruských děvčat, která si říkají Pussy Riot. Ta nakonec spočívala jen v pár slovech ministra zahraničí Schwarzenberga, kterého ovšem těžko někdo ve světě bere jako hlásnou troubu oficiálního vládního postoje. Ve vztahu k Rusku, coby mimořádně důležitému potenciálnímu obchodnímu megapartnerovi, nám nejvíce ubližuje protiputinovská a protiruská levicová intelektuální fronta.

Evropská unie omezí používání biopaliv založených na zemědělských plodinách. Obává se, že tato paliva jsou méně šetrná k životnímu prostředí, než se předpokládalo, a že jejich podpora má negativní dopad na produkci potravin, hlásí agentura Reuters. Ovšem prý až od roku 2020, kdy doběhne současná legislativa…
Ovšem ty chytráky, kteří nám to nařídili (a také ty naše, kteří tak nadšeně ihned ty nesmysly plnili), bychom měli věšet za koule do průvanu už ode dneška!

Opsáno z facebooku k vystoupení předsedy Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka:
Kdyby si vláda vzala k srdci jen 20% toho, co Hanák navrhuje, tak se máme o 100% líp a vládním stranám stoupnou preference o 200%.
Moje poznámka: Hanákův projev (byl skvělý) zvláště vynikl na pozadí následného projevu premiéra Nečase.

U Krajského soudu v Českých Budějovicích včera začalo projednávání případu 52 lidí, kteří podle obžaloby manipulovali se zakázkami na ministerstvu obrany. Podle protikorupční policie ovlivnili nejméně 30 zadávacích zařízení na rekonstrukce objektů za 300 milionů korun v Litoměřicích, Brně, Českých Budějovicích, Pardubicích a Praze.
Kupodivu nebyla pod touto zprávou žádná informace v které době tak činili a kdo je tedy za ty rozkrádačky politicky odpovědný. Podivné!

Tuhle jsem se hrabal starými papíry a na jednom z nich jsem nalezl kousek textu, který jsem napsal před více než deseti lety (a pravděpodobně pak nikde nepoužil):
Prosperita národa spočívá jen a jen na jeho schopnosti vytvářet výrobky a služby, které je zbytek světa ochoten kupovat. Chceme-li tedy prosperovat, potřebujeme k produkci takových výrobků a služeb vynikající mozky a ruce.
Chceme-li je ovšem mít, musíme investovat do vzdělávání dětí efektivně, tedy hlavně do dětí nadaných, pracovitých a schopných. Rovnostářství ve školství, nerozlišující žáky nadané a pracovité od neschopných a líných, je proto jen a jen falešným pseudohumanismem.