PÁTEČNÍ GLOSY 7.09.2012

Miroslava Macka
Není divu, že ministr vnitra Kubice včera k vystoupení exprezidenta policie Lessyho neřekl ani slovo: zřejmě si uvědomil, že najednou proti němu nestojí Lessy, ale mnohem silnější a protřelejší protivník, advokát Sokol. Přestala legrace a půjde mu o krk…

Ze včerejšího rozhovoru Reflexu s Karlem Janečkem, zakladatelem Nadačního fondu pro boj proti korupci:
Otázka: Jaké jsou tvoje další plány? Máš plán až do smrti?
Odpověď: Mám vizi, která by se mohla naplnit už za pár let. Změnit volební systém, pak obnovit společnost. Obrovská prosperita. A nejen u nás, ale globálně. Pak už stačí spojit jen schopné lidi a spolupracovat. Pokud svět bude pozitivní, pak je dalším krokem spojit nejlepší mozky a vytvářet co nejlepší realitu. V horizontu nějakých let budeme určitě cestovat po vsmíru. To není problém.
Můj dodatek: Diagnóza je vcelku jasná…

Ministr práce a sociálních věcí Drábek v poslanecké sněmovně:
„V době vlád sociální demokracie rostly důchody nad standardní vzorec. Vlády ČSSD zvyšovaly, bez ohledu na prognózy, důchody na úroveň, která je pro ekonomiku neúnosná," prohlásil na svou obranu ministr Drábek. "Kroky se mi nedělají lehce, byť to někdo může znevažovat a zlehčovat."

Co k tomu řekl předseda ČSSD Sobotka:
"Chci se jen ujistit o tom, že pan ministr Drábek kritizoval minulé vlády za to, že důchodcům přidávali moc? Nedomnívám se, že jsme důchodce v minulých letech přepláceli."
EuroZprávy.cz z toho pak udělaly titulek:
„Důchodci se měli jak prasata v žitě. To vy jste je přepláceli!“ zuří Drábek.
Přeju těm zhovadilým redaktorům EuroZpráv, aby v co nejbližší době narazili na stejně kvalitního zubaře jako jsou oni novináři!

Čtenářka glos B. H. mi napsala:
Jen na okraj k výplatě nemocenských dávek : Onemocní-li OSVČ, nedostává žádnou nemocenskou. Přitom v měsíci, v němž onemocní, musí platit za celý měsíc /nikoliv poměrnou část/ zdravotní i sociální pojištění. Příklad : OSVČ onemocní 2. ledna, přesto zaplatí za celý! měsíc leden obě pojištění v plné měsíční výši. Aby dostávala vůbec nějakou nemocenskou - např. adekvátní nemocenské zaměstnance v prac. poměru s platem 20.000 Kč - musí si k zákonnému soc.poj. navíc připlatit měsíčně cca 3.500 Kč, přesto nebude dostávat první 3 týdny dávky v nemoci jako zaměstnanec /tomu je vyplácí zaměstnavatel/, ale až po této době začne brát nemocenskou od OSSZ. T.j. i při nejmenších zálohách vč. příplatku na nemocenskou cca 7.000 Kč/měs. což je u většiny drobných OSVČ 1/4 až 1/3 měsíčního výdělku. Pokud si tato vláda v čele s ODS říká "pravicová", plete si pojmy.

Čtenář glos P. K. mi napsal:
S tou Apoštolskou církví je to trošku složitější - zákon není jenom o restitucích, ale taky o odluce církve a státu a AC bude jedna z církví, které by měly přestat být placeny ze státního rozpočtu. Ty peníze, které mají dostat jsou částí kompenzace pro Římskokatolickou církev, která je některým církvím rozdělila, aby byly svolnější na odluku přistoupit. Sama Apoštolská církev je v tomto proti a to ze dvou důvodů: 1) nechtějí být dlužníky římských katolíků 2) chtějí být nadále placeni ze státního rozpočtu.
V každém případě ale zjednodušování zákona na samotné "restituce" debatě moc nepřispívá.
Moje poznámka: Je to tedy ještě horší, než jsem si myslel! Jak mohla vláda přijmout paskvil, který by umožnil, aby katolická církev z našich daní dávala někomu dary za to, že bude žít za své?

Čtenář glos mi napsal ke glose, že EU kupodivu nezakázala svíčky:
Mohla by ale zakázat do nich vkládat knoty, aby nebyly ke svícení zneužitelné.
Což mi promptně připomnělo starý dobrý vtip: Poslouchaj, Kohn, tuhle jste mi prodal vagon svíček a když včera vypnula elektrika, tak jsem chtěl jednu zapálit a vony nemaj knot!
Jejda, Roubíček, to mohl říct hned, že ty svíčky maj na svícení a ne na kšeft!

Čtenář glos V. B. ovšem na to přišel:
EU nemohla logicky zakázat používání svíček, protože by pak věřící neměli co
zapalovat v kostelích a to by byl útok na víru, náboženské přesvědčení ....

Opsáno z facebooku: Pokud výše daně z cigaret omezuje kouření, pak logicky výše daně z práce omezuje práci.