PONDĚLNÍ GLOSY 27.08.2012

Miroslava Macka
Informace, vyřčené na okraji mediálně nafouklých bublin mají vždy podstatně větší vypovídací hodnotu. Takže jen na okraji široce rozlité záplavy Pussy Riot se tiše objevilo: Na znovupostavení moskevské katedrály Krista Spasitele přispělo různými částkami skoro milion Moskvanů.

Nadstandardní vztahy Merkelové se Sarkozym vyústily ve vznik Merkozyho. Nadstandardní vztahy Merkelové s Hollandem tedy zákonitě musí vyústit v Merde.

Václav Bělohradský:
V české politické kultuře se místo politické opozice formuje opozice proti politice.

Čtenář glos M. V. mi napsal:
Rád bych reagoval na komentář čtenáře glos, který kdy označil Pride za „levicovou politickou akci“… Osobně jsem tam byl i se svými přáteli a nic nás nenadzvedlo víc než politické exhibice všech tam jmenovaných - Paroubka, Mladých socanů, Zelených, Šiklové, a dalších… Přestože jsme na akci přišli coby na pouliční karneval a slavnost, tak nikdo z nás nejsme levicoví a nikoho z těchto politiků bychom nikdy nevolili. Nakonec mezi svými gay kamarády neznám prakticky nikoho, kdo by volil jakoukoli levicovou stranu, čili včetně Zelených. O hlasy se dělí ODS a a TOP 09. Proto by bylo možná v zájmu objektivity dobré napsat, že podle mě velká /nadpoloviční/ část lidí v průvodu není sympatizanty levicových sil. Podle mě je mezi gayi mnohem více voličů pravice než v běžné populaci. Osobně jsem na rovnítko gay/účastník průvodu = levicový příznivce až trochu alergický, protože zaznívá napříč veřejným prostorem a není podle mě pravdivé.

A na závěr jeden nekorektní z USA:
Do baru vstoupí černoch, komunista, muslim a ilegální imigrant.
Barman se zeptá: "Tak co si dáte, pane prezidente?"