PONDĚLNÍ GLOSY 6.08.2012

Miroslava Macka
Německá veslařka Drygallaová (členka týmu osmiveslice) byla německým olympijským výborem donucena opustit olympiádu v Londýně, neboť má podle německých médií milostný poměr s šéfem pravicových radikálů v Rostocku Michaelem Fischerem, který v minulosti kandidoval za stranu NPD ve volbách do zemského sněmu. Německá zpravodajská služba popisuje tuto stranu jako antisemitskou, rasistickou a inspirovanou nacismem.
Nerozumím tomu pranic: co, kdyby chodila s komunistou, který zasedá v německém parlamentu (kupříkladu se starým bolševikem Gysim)?

Ministr zdravotnictví Heger už pod tlakem zainteresovaných poslanců couvá z nápadu, že by na řízení zdravotních pojišťoven ztratili vliv poslanci. Šéf zdravotního výboru poslanecké sněmovny Boris Šťastný z ODS to považuje za čirý populismus.
„Můžeme si říci, že se sníží odměny pro členy dozorčí a správní rady. Vliv bychom si ponechat měli. Přece reprezentujeme veřejnost“, říká.
Možná by si měl oprášit znalosti ideových základů ODS, připomenout si heslo „Kdo platí, rozhoduje“ a pak navrhnout novelu, která by do správních a dozorčích rad nasměrovala zástupce největších plátců zdravotního pojištění. Reprezentovali by též veřejnost!

Upřímně se proto těším, až bude ČT24 v přímém přenosu přenášet zahájení předvolební kampaně Ladislava Jakla či Jany Bobošíkové, stejně tak, jak učinila v případě Jana Fischera."

Za sto let se zhroutí ekosystémy a lidstvo v nynější podobě zanikne, varují nás opět někteří vědci. Překlad tohoto jejich sdělení pak zní: Dejte nám granty a my Vás zachráníme…

Opsáno z facebooku:
Ke kandidatuře dr. Franze na prezidenta České republiky: Raději prezidenta modrého tělem, nežli rudého duchem.