PÁTEČNÍ GLOSY 3.08.2012

Miroslava Macka
Už se těšíte na příští volby a hlavně na to, jak to stávajícím politikům vytmavíte? Pak si třikrát nahlas zopakujte následující větu: Dům nelze opravit změnou nájemníků.

Přes osm set milionů korun z evropských fondů chce ministerstvo práce a sociálních věcí získat na projekt „Zajištění pilotního provozu prostředí centralizované datové infrastruktury pro provoz agendových aplikací, pilotní provoz aplikací na podporu zaměstnanosti a zaškolení uživatelů pro jejich efektivní využívání.“
Tak tomu říkám efektivní utrácení peněz daňových poplatníků!

Čtenář glos L. K. mi napsal:
Včera jste zmiňoval, že jste se nikde nedočetl o podpoře prvorepublikových divadel a shodou okolností včera v pořadu ČT 24 Před půlnocí diskutoval redaktor Petr Fischer s režisérem Divadla Komedie (tedy společnosti Pražské komorní divadlo, s.r.o.) Davidem Jařabem o fenoménu tohoto divadla, které ukončilo k poslednímu červenci svoji činnost. Pan Jařab neváhal dštít síru na hrozný magistrát a jeho úřednictvo, kdy hovořil o tom, že boj s touto hydrou celé divadlo zocelil, hydra jim házela klacky pod nohy a oni, chudáci, nemohli tvořit to, co cítí. To i vedlo k ukončení jejich provozu. Redaktor Fischer jen přikyvoval a soucítil s rozervaným umělcem.
Neváhal jsem a podíval jsem se na veřejně přístupné strány Magistrátu HMP, kde v grantovém portále (http://granty.praha.eu/GrantyPublicInfo/FindByZadatel.aspx) je uvedeno, že Pražské komorní divadlo, s.r.o.(sic!) dostalo v letech 2006 - 2012 celkem Kč 84.296.000,---. Jsou to ale chudáci, ti naši umělci, kteří musí bojovat s takovou zlou hydrou, že? A nejsmutnější je ta tom to, že redaktor veřejnoprávní televize si nedovede obstarat taková základní fakta a argumenty a otlouci to "umělecké obci" o ústa.