ČTVRTEČNÍ GLOSY 26.07.2012

Miroslava Macka
V rozhořčení nad nefungujícím registrem automobilů se zcela ztratila velezajímavá informace: vedle 37 milionů korun za software a 32,4 milionů za provoz, získá firma ATS - Telcom ještě 13 milionů za IT služby. A teď se podržte: každý měsíc a bez ohledu na to, zda služby ministerstvo využívá!
Není nejvyšší čas pořádně proklepnout jediného vlastníka firmy, jeho kamarádské vztahy a finanční vazby? A také, kdo takovou smlouvu vypracoval, předložil a podepsal?

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek před pár dny konstatoval, že „někteří vlivní členové ODS Bradáčovou za vrchní státní zástupkyni nechtějí.“
A tak se ho jako jeho zaměstnavatel (je přece také placen z mých daní) rovnou ptám: kteří členové to jmenovitě jsou? To je totiž veledůležitá informace, abych lépe věděl, koho příště volit či nevolit! A také bych se jich rád osobně zeptal na důvody, neboť by jistě napověděly mnohé.
P.S. : Také nevěřícně kroutím hlavou, kterak media dnes a denně nebombardují touto otázkou pana ministra a nechávají věc vyhnít do ztracena…

D. M. Z. na facebooku k pražské Opencard:
Jenom kilo??? To si snad dělají z lidí prdel, ne? Open Card má stát minimálně 50.000,- (ta standardní, stříbrná pak 100.000, zlatá 250.000 a platinová (tzv. Dvořákova) 500.000,-,) protože jedině tak se pražská hromadná doprava zbaví pejorativní přezdívky "socka" a stane se z ní symbol nefalšovaného luxusu. Rodiny z celé České Republiky pak budou šetřit - místo na nějakou stupidní dovolenou u moře - na pověstnou jízdou tramvají číslo 22.