ÚTERNÍ GLOSY 24.07.2012

Miroslava Macka
Nejhorší zpráva poslední doby: Brusel obnovil tok části dotací do České republiky. Můžeme tedy opět korupčně investovat vesměs do zbytností a zbytečností, jejich údržba a provoz nás v budoucnu budou finančně vysávat tak, že na věci nezbytné budou ještě více chybět peníze.

Německé banky se zřejmě již zbavily většiny řeckých dluhopisů. Bankrot může započít…

Je zajímavé, že při současných problémech s registračním systémem automobilů ještě nikoho nenapadlo vážně se zamyslet, zda současný systém registrace vůbec potřebujeme. Porozhlédnutím po okolí bychom možná záhy zjistili, že to jde jinak a levněji. To by ovšem znamenalo též konec dohazování veřejných prostředků spřáteleným firmám a konec desátků. Takže systém nám zůstane zachován.

Import z USA:
Osm důvodů, proč (ne)mít rád Mitta Romneyho - ve zkratce - už od střední školy je ženatý za svou ženu, které je celý život věrný (i ve chvílích, kdy bojovala s rakovinou), nemá žádné skandály, je velice inteligentní (2x Harvard, jeho výsledky nejsou zapečetěné), nekouří, nepije alkohol, nikdy nevyzkoušel drogy, reprezentuje Ameriku včerejška (kdy lidé věřili v Boha, chodili do kostela, nespali s kdekým, tvrdě pracovali a stávali se úspěšnými), má pět synů (a žádný z nich nemá policejní záznamy nebo neprošel drogovou odvykací léčbou) a to hlavní - je bohatý - a své bohatství si vydřel sám...