PONDĚLNÍ GLOSY 16.07.2012

Miroslava Macka
Po mnoha dnech konečně rozumná věta: Kalousek by měl být ve svém vlastním zájmu odposloucháván.
A bylo by po estébáckých provokacích!
Ale vážně. V té hromadě článků, televizních přenosů a vyjádření, spekulací a osočování se zcela ztrácí věcná a časová posloupnost: nákup letadel CASA provázely hned zpočátku velké podivuhodnosti a od počátku bylo jasné, že ministryně obrany Parkanová je jen kulisou, za níž si „hoši, co spolu mluví“, dělají svůj velký kšeft. Po čase, kdy se policie a státní zastupitelství odhodlaly případ otevřít a pokusit se jej rozplést, spustí ministr financí Kalousek téměř hysterickou palbu slov kalibru „policejní provokace“ či „estébácké metody“.
A teď si položte v podstatě už jen řečnickou otázku: Proč?
Z politických důvodů je to čin přímo zoufalý, který TOP 09 značně odskáče: Naopak kdyby šéfové přesvědčili Vlastu Parkanovou, aby se s úsměvem vzdala imunity a zároveň opět s úsměvem oznámili, že jsou skálopevně přesvědčeni o její nevinně, získali by tak spoustu politických bodů a Vlastě Parkanové by to uškodilov závěrečném účtování mnohem méně, než předvedená všeobecná zaťatost a hysterický pokřik.
No, a co zbývá?

„Dnes ráno na klubu bylo prosazeno závazné hlasování o daňovém balíčku a dalších zákonech. Již několikrát jsem prezentoval, že s tím zásadně nesouhlasím a že tím ustupujeme zásadně od programových zásad ODS, ale jsem loajálním poslancem strany s dvacetiletou historií a respektuji rozhodnutí vedení. Názor vedení bohužel byl, že nic z těch Kalouskových zvěrstev nelze vyjmout. Mám jiný názor než vedení a jsem z celé situace velmi rozčarovaný,“ pronesl poslanec ODS Boris Šťastný.
Nerozumím mu. Copak nešlo bouchnout dveřmi, odejít z poslanecké sněmovny a na těch daňových zvěrstvech se nepodílet? Jeho odpovědnost se výše uveřejněným prohlášením totiž pranic nemenší.

Nemohu se zbavit přesvědčení, že každý poslanec ODS, který hlasoval pro zvýšení (a nikoliv zrušení) totálně nemravné daně z převodu nemovitosti, by měl být vyloučen z ODS, neboť porušuje její stanovy. Ale rád si vyslechnu jejich protiargumenty, kterými se mě budou snažit přesvědčit, že občané mají být za svoje zločinné nákupy nemovitostí po právu trestáni!

TOP 09 věří, že se Vlasta Parkanová „očistí“. Pokládám to za zcela vyloučené, neboť, řečeno slovy Karla Schwarzenberga, nelze prolézat sračkami a pak vonět po růžích. Takže zřejmě má TOP 09 na mysli, že nakonec nebude obžalována či odsouzena…

Podivuhodná slova ředitele Karlovarské záchranky Luďka Nečesaného: Začíná se nám dařit. Snažíme se být vstřícnější k pacientům. Máme více výjezdů a dostáváme od pojišťoven více peněz.
A já bloud žil doposud v přesvědčení, že čím méně nemocných, kteří potřebují záchranku a tedy čím menší dojení zdravotního pojištění, tím lépe se daří…

Karel Kříž na idnes:
Kam se poděla svobodná kapitalistická společnost, založená na svědomí, cti, rozumu a volném trhu bez zrůdných zásahů sociálních inženýrů? Kam se poděli hrdí a sebevědomí lidé, kteří nepotřebují na každé upšouknutí tři lejstra, dva úředníky a dotaci z fondů EU? Kde jsou expandující a bohatnoucí české firmy s jejich loajálními zaměstnanci, které bez panských korupčních milodarů, daňových odpustků či správné obálky razítkujících a přebírajících donátorů dokázaly vybudovat pilíře ekonomického zázraku “tygra východní Evropy”?
Jsou pod tunami kejdy padající dnes a denně na naše skloněné hlavy z přebyrokratizované, zkorumpované, eurosocialistické žumpy. Politická mafie si s námi hraje hru na demokracii a svobodu, jejich loutkovodiči z lobbystické šedé zóny pak na volný trh a kapitalismus. Obě skupiny však ve vzájemně výhodné symbióze stvořili společenské monstrum, které je pravým opakem deklarovaného. Kdykoliv a kdekoliv totiž poodkryjete navoněný pláštík virtuálního světa, který se nám díky spřáteleným mediálním hlasatelům pravdy, lásky a dobra pro “všecky obyčejné člověky” snaží předkládat jako reálný, vyteče takové množství všelijak “cinknutého” hnisu, že už není možné věřit v nějaký vyšší princip mravní a máte sto chutí rozkopat těm samolibým panákům ksichty.

Čtenář glos V. B. mi napsal:
Koupil jsem si před lety modem k notebooku. Nefungoval, a tak jsem to Vodafonu vrátil. Po letech /asi třech/ mám exekuci ve výši 23 tisíc, a navíc o rozhodnutí soudu ze srpna 2011 jsem se dověděl náhodou až v květnu letošního roku, kdy mi bohatýři z exekutorského úřadu zablokovali konto, na které mi chodil důchod. A původní můj "dluh" za službu, kterou mi z Vodafonu nikdy nedodali, byl
1.399,-. Ty bych, sice nerad, miliardářům zaplatil. A 23 tisíc je dle vyjádření supů z Prahy 4 jen startovací výše.
Moje poznámka: to, že je něco takového možné, by se mělo zařadit mezi ostatní „české speciality“ a zažádat do Brusele o registraci…

Pokud státu svěříte zodpovědnost za africkou Saharu, do pěti let na ní bude nedostatek písku. (Milton Friedman)