STŘEDEČNÍ GLOSY 11.07.2012

Miroslava Macka
A tak si říkám, zda bych se někdy chtěl dostat do rukou soudce, který má kolem domu nebývalý nepořádek, žije s téměř dvacítkou psů, které tyranizuje a sousedy nezdraví…

Vládne nám vláda rozpočtové odpovědnosti: státní dluh se od počátku roku do konce června zvýšil o více než 130 miliard korun, za posledních dvanáct měsíců pak o 223 miliard.

Čtenář glos P. S. mi napsal:
Zřejmě si stát na vývoj programu pro centrální registr vozidel vybral špatnou firmu, nejspíše nějakého kamaráda. Kdyby si najali tři studenty např. z matematicko fyzikální fakulty plus nějakého hackera (obor programování), měli by to levnější, fungovalo by to a z hlediska bezpečnosti by to to bylo na vysoké úrovni. Ale stav "odbornosti" současných "expertů" je znám, zejména ve státním sektoru, a nejenom tam. Expertem je obvykle ten, do umí dobřežvanit a sehnat si ty "správné" známé. A to neplati zdaleka jen v IT a v Česku.

Čtenář glos D. B. mi napsal:
Ministerstvo dopravy nakoupilo hodně zbytečných nebo nefunkčních věcí, ale zrovna padáky VTP-100 nebyly ani jedním. Bohužel marketingová kampaň konkurence podpořená zainteresovanými lampasáky z MO zafungovala jak je vidět na jedničku a skvěle funguje i po deseti letech.
Asi nejlepší popis jak proběhl vývoj padáku VTP-100 je k dispozici na: http://www.paraclub.cz/cze/start.php?id=clanky&article=115 psaný někým, kdo nebyl finančně zainteresován na házení špíny dohodnutým směrem a zároveň ví z vlastní zkušenosti o čem mluví.