PÁTEČNÍ GLOSY 29.06.2012

Miroslava Macka
Po celonočním jednání došlo na evropském summitu k průlomu, tak či podobně zní většina titulků komentujících dohodu o krytí dluhopisů Španělska a Italie pomocí Evropského stabilizačního mechanismu.
Jak vidno, pletou si novináři slova průlom a průser…
Lenka Zlámalová nazvala pak tuto noční dohodu v dnešních Lidovkách pravdivě a vtipně „kolektivizace dluhů“.

Tolik krotkých i divokých teorií a spekulací, které se vynořily po náhlém odvolání ministra spravedlnosti Pospíšila, už tady dlouho nebylo.
Přitom je to tak jednoduché: řekl na chodbě úřadu vlády něco nevlídného Janě Nagyové…

První zpráva říkala, že americký Nejvyšší soud smetl zdravotnickou reformu Baracka Obamy jako neústavní, druhá zpráva říkala, že „po analýze“ soudního rozhodnutí vyšlo najevo, že ji rozhodnutím posvětil.
Také si připadáte jako v blázinci?

Také následující slova nového náčelníka generálního štábu Petra Pavla o pandurech by jednoho mohla dovést do výše zmíněného zařízení: „Chybí leccos – výstroj, pohonné hmoty, munice…“

Čtenář glos Z. V. mi napsal:
Kladu si otázku, jaktože nebyl premier Nečas tak aktivní vůči dalším ministrům, když zcela bezostyšně rozhazují velmi vysoké odměny po svých resortech, namísto aby peníze šly automaticky na snížení státního dluhu (soukromý sektor si o takových odměnách může už delší dobu nechat zdát). Těžko mne pak premier může přesvědčovat jako občana, že za odvoláním stojí čistě slabá Pospíšilova finanční kázeň....

Druhá věc, co mne trochu udivila - jak rychle prezident Klaus přijal návrh na odvolání ministra spravedlnosti. Pokud se nemýlím, v případě šmíráka Víta Bárty si dal víc načas s tím, že nejprve chce od premiera slyšet, co bude dál....

Opsáno z facebooku (pod zprávou, že antarktické ledovce pranic netají, jak předpovídaly minulé studie o globálním oteplování):
Ty ledovce jsou pěkný svině... ale to je fuk, on se důvod, proč nám zase něco vytáhnout z peněženek najde ... Taková zamrzající tulení mláďátka, ta by si zasloužila několik továren na CO2, který by se vyráběl třeba z řepky, abychom tu planetu zase pro změnu trošku zahřáli.

Následující slova amerického ekonoma a filosofa Thomase Sowella by měla být povinně vytisknuta v záhlaví každého volebního lístku:
Pokud zvolíte politiky, kteří vám slibují výhody za peníze někoho jiného, pak nemáte právo si stěžovat, když vám vezmou vaše peníze a dají je někomu jinému, včetně sebe.