ČTVRTEČNÍ GLOSY 28.06.2012

Miroslava Macka
Vzhledem k tomu, že fakt, způsob i načasování odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila dozajista způsobí jak turbulence uvnitř ODS (pokud v ní vůbec zbyli členové s kapkou zdravého rozumu a politického instinktu), tak nevatné politické škody u voličů, logicky mi z toho vyplývá, že skupina ovládající předsedu ODS a premiéra Nečase musí mít strachem pěkně stažené zadky.

Také znám Petra Nečase od doby, kdy poprvé coby mladíček vystoupil na předvolebním mítinku ODS na severu Moravy a tak dobře poznám, kdy namísto pravdy používá dlouhý vodopád slov o obsahu, který by šel vyjádřit jednou větou. Včera jej opět ukázkově spustil…

Německá kancléřka Merkelová má problém: pokud Německo postoupí do finále mistrovství Evropy ve fotbale, ráda by přijela fandit, ovšem toto finále by se hrálo na Ukrajině, kterou eurounijní politikové v lásce zrovna nemají.
Rád jí poradím: ať klidně jede fandit a tváří se, že je v Polsku.

V aktuálně mediálně propíraném případu nákupu vojenských letadel CASA se zcela ztrácí původní lumpárna: šíbři zpoza Topolánkovy vlády nakoupili prostřednictvím svých ministrů a bílého koně Parkanové (předražená) letadla, která zásadně neodpovídala požadavkům armády.
Proč, je pak zcela zbytečné se ptát…