STŘEDEČNÍ GLOSY 20.06.2012

Miroslava Macka
Vzhledem k tomu, že nejde určit obvyklou cenu letounů CASA, nejsou předražené. Tak zní omnipolská logika…ach, jo!

Nenávistní klausologové mají o radost méně: po skončení prezidentské funkce Václav Klaus nezaloží politickou stranu, ale s pomocí velkopodnikatele a finančníka Petra Kellnera povede Institut Václava Klause. Což bude dozajista mnohem vlivnější instituce.
Navíc se nic nezmění na Klausově jediném životním stylu, který mu zcela a beze zbytku vyhovuje: mít svoji kancelář, sekretariát a další lidi kolem sebe, kterým může „vládnout“. Nemít tuto možnost, do pěti minut by se utrápil k smrti…

Čtenář glos P. B. mi napsal:
"Upřímně, nepřicházíme sem, aby nás někdo poučoval, pokud jde o demokracii nebo o to, jak zvládat ekonomiku. Protože Evropská unie má model, na který můžeme být velmi hrdí," nechal se slyšet Barroso, který také řekl, že Evropa o svých problémech mluví velmi otevřeně. Zároveň vyjádřil přání, aby podobně otevřené byly i další země.

zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-krize/c1-56207300-barroso-na-g20-neprisli-jsme-sem-se-nechat-poucovat-o-tom-jak-zvladat-ekonomiku

Můj komentář: škoda, že se od zástupců USA, Jižní Koreje nebo Indie poučit nenechal, protože Evropská unie, blížící se svým fungováním socialistické RVHP, má obrovské problémy jak s "demokratickým deficitem", tak s ekonomikou, přičemž krachující Eurozóna a řecké obchody s časem jsou pouze nejviditelnějšími projevy socialistického hospodaření Evropské unie, vedené socialisty, pardon, portugalskými maoisty typu J. M. Barrosa. Kdyby se ti levičáci dokázali poučit alespoň z chyb svých východních soudruhů, vždyť přece museli pozorovat alespoň hospodářský úpadek celého socialistického bloku...EU dnes již nefunguje ekonomicky, jakýkoli hospodářský růst se povedlo zarazit desítkami tisíc nařízení, směrnic, doporučení a dalších právních předpisů, a jakmile se povede Merkelové prosadit bankovou a rozpočtovou unii, pak nebude fungovat ani demokraticky.


Čtenář glos J. M. mi napsal:
Vaše otázka k čemu nám takové zákony jsou, je zcela na místě. Většina mých klientů závěrky nezveřejňuje, pokud se jedná o společnosti s jediným společníkem nebo i dvěmi. Důvod je prostý: mají strach o své poctivě vydělané peníze, protože po přečtení účetních výkazů mají příbuzné, o kterých nikdy neslyšeli, známé a přátele, o kterých nevěděli, že existují a zároveň se tím brání případným rocketeerům. Finanční úřad (který za to pokutuje) tyto výkazy dostává jako přílohu daňových přiznání, banky jako podklady k úvěrům a obchodní partneři také, pokud se buduje nějaký smysluplný obchodní vztah. Kdo má smůlu, jsou pouze shora uvedené skupiny, kterým do výše hospodářského výsledku nic není a k nim lze ještě přiřadit deníky Blesk, Aha! či Super. Ten, kdo si toto ustanovení zákona vymyslel, chtěl ze sbírky listin v obchodním rejstříku udělat nudapláž, přestože sami navrhovatelé se zajisté svlékají (i finančně) doma pouze před partnerkou.