ČTVRTEČNÍ GLOSY 24.05.2012

Miroslava Macka
Jiří Čunek se diví, že se má omluvit své bývalé sekretářce Marcele Urbanové za to, že ji nazval lhářkou a ještě jí má zaplatit osmdesát tisíc. Jeho údiv však rozhodně nepřekročil ten můj, když kdysi v jeho případu nařčení z braní úplatku výše zmíněnou Urbanovou státní zastupitelství konstatovalo, že lhala, ale neúmyslně! To bylo opravdu na hlavu, vzpomínáte?

Rathovi právníci poprvé nahlédli do spisu a ihned vyrukovali s procedurálními námitkami. Co z toho vyplývá: věcně se zřetelně nemají čeho chytit a tak budou ohýbat paragrafy, až se nám z nich před očima budou dělat rudá kolečka…

Také advokátka Klára Samková má jasno: byla porušena ústava, neboť policie odposlouchávala Davida Ratha bez povolení sněmovny. (Mimochodem, dovedete si tu kocourkovskou situaci představit?)
Já však doposud nikde nezaznamenal informaci, že by policie odposlouchávala Ratha či nainstalovala štěnice do jeho domu či kanceláře. Ze zpráv vyplývá, že odposlouchávala Kotta a Pancovou a Rath je opravdu „vedlejší produkt“.
Konečně však chápu, proč při výzkumu v USA, na čem by se měly testovat nové léky, když ochránci zvířat protestují, většina obyvatel odpověděla, že na právnících…

Evropská unie objevila, že nejen škrty, ale také podpora růstu by mohla vést ke snížení schodků rozpočtů. A opět začala řešit, kam nalít peníze, které si ovšem bude nejprve muset půjčit (premiér Nečas je moudře proti tomu), namísto toho, aby učinila to jedidné funkční: započala odbourávat opatrovatelský stát (včetně byrokracie) a změnila rigidní socialistické pracovní zákonodárství.