PONDĚLNÍ GLOSY 30.04.2012

Miroslava Macka
Pokud by skutečně měl platit titulek „Nečas plánuje nastartovat ekonomiku“, je opravdu nejvyšší čas emigrovat. Plánovat? Nastartování ekonomiky? Existuje přece jen jedna jediná možnost, kterak se zbavit ekonomických problémů: odstranit podnikavým a pracovitým lidem tisíce překážek, které jim současný stát staví do cesty…
V tomto ohledu ovšem Nečas a jeho vláda učinili pramálo…

Media se pustila do odboráře Bohumíra Dufka, že má hodinky Breitling za 120.000.- korun. Nevím, nevím, zdali to s nimi není jako s kabelkou Louis Vuitton paní premiérové Grossové od Vietnamců. Na první pohled nerozeznatelné repliky hodinek Breitling totiž můžete prostřednictvím internetu koupit za 119 dolarů…

Podivuhodná slova vyřkla v pátečních Lidovkách Petruška Šustrová: „…u nás sedí ve vězení pan Smetana z Olomouce, který přikreslil politikům na předvolebních plakátech tykadla. Taková ničemnost, zavírat lidi za projev jejich smýšlení!“
Bez ohledu na to, že si o soudním procesu se Smetanou také myslím své, hrubě s Petruškou Šustrovou nesouhlasím. Nebyl totiž zavřen za své smýšlení, ale poškozování cizího majetku. A pokud by měla platit její poslední věta, co by řekla na to, kdyby někdo „projevil smýšlení“ kupříkladu střelbou? To by byla také pěkná ničemnost jej za jeho projev smýšlení zavřít?

Marine Le Penová pěkně doběhla Nicolase Sarkozyho, který velmi stál o podporu jejích voličů ve druhém kole prezidentských voleb. Položila mu totiž vtipnou otázku: Koho byste volil ve druhém kole, kdybyste se měl rozhodnout mezi socialistou Hollandem a mnou?

Ladislav Větvička trefně poznamenal k případu majitele opravny, který střelil jednoho ze zlodějů kuší:
Hovado majitel opravny! Ve vlastnim objektu nebyl schopny přijmut multykulturni obohaceni a zakeřně chtěl střelit obohacovatele do nohy. Ten se rychle zehnul, tuž to nakupil do hlavy. Navrhnu do Brusele zakaz kušnich zbrani a exemplarni potrestani majitele opravny.
p.s. zcela vážně: Teď by měl zasáhnout prezident se svou milostí s odůvodněním, že kdo jde loupit, dobrovolně se vzdává práva na život!

Čtenář glos K. K. mi napsal:
Poznámka k prohlášení předáků odborových svazů, že další protesty budou vládu bolet.

Jasně, že jsme zbídačení a okradení, vždyť ani nebudeme mít za co:
-sázet v loterii (prosázeno 7 miliard ročně)
-gamblovat (130 000 prosperujících heren)
-popíjet (ve spotřebě alkoholu 2. místo ve světě, v pití piva 1. místo 159 litrů na osobu)
-přejídat se (nadváha a obezita 72% mužů, 68% žen)
-rajzovat k moři a do hor (4,5 milionů zahraničních dovolených ročně)
-mít střechu nad hlavou (1 057 452 bytů v osobním vlastnictví)
-vozit si pozadí (4,55 milionů osobních aut)
(údaje pro ČR za rok 2011)

Co s tím? Jak se praví ve Smetanových Braniborech: „Udeřila naše hodina, otevřely se brány, pražská se vzbudila chudina a zahraje si na pány! Nemeškejme, nemeškejme, kde co najdem, pobírejme! "

Čtenář glos P. H. mi poslal aktuální anglický vtip:
"Jamesi, co je to tam venku za hluk?"
"Stávka prostitutek, sire."
"Jamesi, to tak málo vydělávají?"
"Ne sire, vydělávají si nad poměry."
"Well, tak proč potom stávkují?"
"Jsou to kurvy, sire."