ČTVRTEČNÍ GLOSY 26.04.2012

Miroslava Macka
Do poslanecké sněmovny dorazila inspekce, zda nejsou asistenti poslanců zaměstnáváni formou švarcsystému, kteří právě poslanci před časem zákonem zakázali.
Naivní to akce!
„Služby asistenta jsou vykonávány na základě zvláštní smlouvy, a ne podle zákoníku práce“ píše v analýze pro předsedkyni sněmovny Miroslavu Němcovou Ljuba Čechová z její kanceláře.
A je to!

Tak dlouho Holandsko vehementně prosazovalo vyrovnané rozpočty v zemích EU a káralo ostatní, až se dopracovalo k očekávanému letošnímu deficitu ve výši 4,6 %. A kvůli navrhovaným úsporným opatřením padla vláda.
Obávám se, že tuto naši civilizaci vrátí zpět do normálních kolejí a ke zdravému rozumu jen hodně velká katastrofa…

Aston na Neviditelném psu:
Jen do letošního roku už bylo na podporu obnovitelných zdrojů vyplaceno 93,6 miliardy korun.
Nejsou žádné obnovitelné nebo neobnovitelné zdroje energie. Jsou jen zdroje energie. Některé se vyplácejí a nikdo je nedotuje, jiné jsou ekonomicky nesmyslné a aby existovaly, jsou podporovány veřejnými penězi. Je to obrovský byznys. Před našima očima jsme byli okradeni o multimiliardové částky prosazením podpory solární energetiky. Na projektu byli mnozí hlasující poslanci přímo nebo nepřímo účastni, samozřejmě napříč politickými stranami, protože jakmile jde o hospodářskou kriminalitu, jde opozice s vládními stranami ruku v ruce.

Čtenář glosP. P. mi zaslal následující, podle něj optimistickou, zprávu:
Hypoteční banky v průběhu března poskytly více než 6 tisíc hypoték v celkovém objemu 10,32 miliard korun. V součtu za celý první kvartál objem sjednaných hypoték dosáhl 28,4 miliardy korun, což je druhý nejlepší výsledek v historii. Celkem banky a stavební spořitelny od začátku roku poskytly úvěry na bydlení v hodnotě 37,6 miliardy korun.
Nadprůměrné objemy poskytnutých hypoték, kterých se bankám podařilo dosáhnout v prvních dvou měsících roku, mají lví podíl i na impozantních výsledcích za celé čtvrtletí. Od začátku roku totiž banky sjednaly hypotéky za 28,4 miliard korun, což je pouze o necelých 200 milionů Kč méně než v rekordním roce 2007. Pokud však sečteme objem sjednaných hypotečních úvěrů za poslední 4 měsíce, pak nikdy v historii český hypoteční trh nezažil takto úspěšné období přelomu roku. Celková suma poskytnutých hypoték totiž činí 41,3 miliardy korun, což je o 2 miliardy více, než na přelomu let 2007/2008.
Já to spíš vnímám, s ohledem na stav okolního světa a děje budoucí, jako docela průšvihovou bublinu…