PÁTEČNÍ GLOSY 13.04.2012

Miroslava Macka
Největším zločinem současné vlády je to, že mluví halasně o šetření, ačkoliv se plýtvá kam se člověk podívá a stejně halasně mluví o reformách, ačkoliv dělá jen nepromyšlené a neprovázané kosmetické úpravy.
Tím vláda velmi zprofanovala tato solidní a obsažná slova a až bude zcela nezbytné skutečně šetřit a provádět skutečné reformy, budou mít její následníci veliký, převeliký problém vysvětlit lidem, co je nezbytné učinit.

Bude velmi zajímavé sledovat, zda obvinění úředníci v kauze Promopo konečně řeknou nahlas, kdo na ně natolik naléhal, že po dlouhém zdráhání nakonec vystavili předražené faktury (z původně plánovaných 87 milionů na konečných 750!).

Ve zprávách o zvyšování daní poněkud zapadla tato: Česká diplomacie chce za půl miliardy korun postavit novou budovu velvyslanectví v USA, plán dnes schválila vláda. Současná budova, která byla postavena v roce 1969, má podle diplomatů nevyhovující rozvody a má i další nedostatky.

Také další zpráva by neměla zapadnout: Poslanec Jaroslav Škárka, dříve člen Věcí veřejných (VV) a obžalovaný kvůli podezření z korupce, je v čele kontrolní skupiny, která má prověřit hospodaření Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Ekonom Aleš Michl v Reflexu: Já bych škrtl všechny dotace, ať každý maká. (Rozhovor s A. Michlem v posledním čísle tohoto časopisu velmi vřele doporučuji přečíst si celý a pak se silně zamyslet.)

Luděk Staněk v časopisu Reflex:
Stačí se podívat na žebříčky nejoblíbenějších politiků posledních deseti let (Gross, Tvrdík, Jandák, Parkanová, Bém, John), aby člověk pochopil, že nejde o náhodu a smůlu, ale že lidi odmítají klást politikům složitější otázky a ti se toho nebojí využít…

Čtenář glos R. G. mi napsal:
Váš čtenář pan M.S., který přestane taktizovat a bude příště volit Svobodné, mi jen potvrdil, že nejsem sám. Až do minulých voleb jsem (asi jako on ) taktizoval a bál se o propadnutí svého hlasu. Nenapadlo mne, že můj hlas propadne ve prospěch strany, kterou volím. Od tohoto pátku jsem se zaregistroval jako příznivec Svobodných a poslal jim nějaký peníz na podporu. Pro sebe si tomu říkám dobrovolnost a solidarita.

Čtenářka glos M. V. mi napsala:
Od roku 1990 až do posledních voleb do PS jsem vždy volila pravicově, tedy od vzniku ODS tuto stranu. Po posledních volbách jsme se v mém okolí všichni radovali, že nebude nastolen systém bohatým brát a chudým dávat. Těmi bohatými myslím spoustu občanů - daňových poplatníků v této zemi jako já: vystudovala jsem poctivou cestou Bc., abych se vzdělala, kariérně postoupila a vydělala si tak vlastní pílí a prací (ne tunelováním veřejných prostředků) více peněz, v dalším kroku jsem vystudovala poctivou cestou Ing., abych se vzdělala, kariérně postoupila a vydělala si tak vlastní pílí a prací (ne tunelováním veřejných prostředků) více peněz, po letech jsem vystudovala poctivou cestou MBA, abych se vzdělala, kariérně postoupila a vydělala si tak vlastní pílí a prací (ne tunelováním veřejných prostředků) více peněz. V té době různí hochštapleři= rádoby lobisté, rádoby podnikatelé a rádoby politici s buranským chováním i oblékáním (paní Nagyová vypadá na fotce z nějaké konference ODS jako domina s vietnamskou manikúrou), neuvěřitelným slovníkem a neuvěřitelným uvažováním (Bém: co je divného na tom, že mi kamarád koupí boty na lyže?!)rozkradli tuto zemi, a já to teď mám z mého výdělku za dosažené vzdělání a každodenně odvedenou práci sanovat? V této chvíli vidím jen jedno východisko: přestat pracovat pro českou firmu v Česku a jít pracovat do normálně fungujících zemí. Zde v ČR totiž dochází již nyní k postupnému rozpadu státu, a do několika let tu budou jen super bohatí a super chudí a střední třída zcela vymizí jako v Rusku.

Čtenář glos I. Č. mi napsal:

Z DOMOVA TELETEXT ČT 7.4.2012
Vandal vběhl pod kola rychlíku

Tragicky skončil v pátek večer 30letý
pražský vandal. Při útěku před policií
vběhl na železniční trať, kde právě
projížděl rychlík. Muž nehodu nepřežil.
Železniční doprava mezi Roztoky u Prahy
Bubenčí byla kvůli nehodě zhruba dvě
hodiny omezena. Policisté muže přistih-
li při ničení zaparkovaného auta.


Správně má text znít:

Sám sebe potrestal v pátek večer
30 letý pražský vandal. Při útěku před policií
vběhl na železniční trať, kde právě
projížděl rychlík. Muž nehodu nepřežil.
Železniční doprava mezi Roztoky u Prahy
a Bubenčí byla jen krátkodobě omezena.
Policisté muže přistihli při ničení zaparkovaného auta.
Rodina vandala uhradí náklady policie a drah za zásah.
Je dobře, že nebudeme muset živit další odpad společnosti.

Redaktor LN Pavel Klusák vyjádřil i můj názor na populárního zpěváka Tomáše Klusa:
Svůj k svému: zmatená Holešovská výzva našla svého barda.

Všechno zlo v životě pochází z duševní prázdnoty, nudy, lenosti, a to vše je nevyhnutelné, když si člověk zvykne žít na účet druhých. (A. P. Čechov)

Opsáno z facebooku:
Propuštěný úředník bere podporu ve výši nějakých 60 % mzdy po omezenou dobu.
Nepropuštěný úředník bere plnou mzdu stále a ještě k ní získává odměny a benefity.
Přitom hodnota úředníkem vytvořená je prakticky stejná, ať je propuštěný nebo nepropuštěný.