PÁTEČNÍ GLOSY 30.03.2012

Miroslava Macka
Na církevní restituce mám jasný názor: Už dávno se mělo církvím vrátit vše, co se vrátit dalo a toto navrácení části majetku vázat na úplnou odluku církve od státu. Tečka. Žádné další peníze z našich vysokých daní, a to z prostého důvodu: církve by tak byly silně zvýhodněny oproti ostatním restituentům, kterým se také žádné peníze nevyplácely či kterým nebylo vráceno vbec nic a navíc by církvím museli platit léta z daní i ti, kteří je ke svému životu pranic nepotřebují, namísto aby si za své peníze mohli opatřit to, co pokládají pro sebe za vhodnější a prospěšnější.

Odposlechy Věcí veřejných se dělí v očích jejich vedení na dvě základní skupiny: na jedněch poslankyně Kočí lže jako když tiskne, na druhých pak mluví ryzí pravdu...

Rozhodně si přečtěte rozhovor Barbory Tachecí s iniciátorem Holešovské výzvy Jaroslavem Popelkou ve včerejší MF Dnes. Nejvíce mne z toho chorobopisu dostaly následující odpovědi:
MFDnes: Kromě politiků chcete vyměnit i státní zástupce, soudce, vedení policie, manažery státních podniků - kdo bude rozhodovat, kteří půjdou?
Popelka: Bude se muset vzít v potaz mínění těch lidí, kteří na těch soudech pracují, mínění těch obyčejných policistů, kteří vědí, jak se jejich šéf chová...
MFDnes: Konečně se mu budou moci pomstít za to, že loni nedostali dovolenou na přelomu července a srpna, jak chtěli?
Popelka: Ne ne ne ne. U těch lidí myslím, že nebude problém provést audit jejich působení. Cesta se najde. Nezávislá komise to pak vyhodnotí.
MFDnes: Kdo bude v té komisi?
Popelka: To jsou detaily, které není třeba teď řešit. Když je dobrá vůle, cesta se najde.
Ale rozhodně stojí za to přečíst si ten rozhovor celý. Příšernější návod k lůzovládě se hned tak nevidí. Takže ne, abyste se po čase divili a tvrdili, že jste nebyli varováni!

Čtenář glos J. J. lehce ironicky poznamenal:
Nechápu ten rozruch kolem nehody Romana Janouška. Vždyť policie jednala naprosto správně podle hesla "Pomáhat a chránit".

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Přemýšlel jsem v intencích cui bono, tedy v čí prospěch byl únik odposlechů a napadlo mě ještě jedno vysvětlení - v současnosti se ve Sněmovně projednává zákon o bankách, v němž se v rámci boje proti terorismu umožňuje prolamovat bankovní tajemství, Pavel Bém načte pozměňovací návrh, ve kterém se tato možnost tajným službám výrazným způsobem ztěžuje (http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&T=536), a v zápětí jsou venku právě jeho odposlechy, pořízené právě tajnou službou. Přiznávám se, že mi z toho běhá velký mráz po zádech.

Čtenář glos J. R. mi napsal:
Je s podivem jak rychle zapadla informace o kontrole NKÚ ve státním podniku Lesy České republiky:
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-55081920-statni-lesy-rozdavaly-desitky-milionu-na-akce-spojovane-s-cssd. Podle ní protekly do ČSSD stovky milionů a je ticho po pěšině!

Opsáno z facebooku:
Z natažené ruky, lenosti, hlouposti a křiku v ulicích s transparenty se stala síla, zatímco práce na vlastním, která nezná pojem pracovní doba a po ostatních nic nechce, z osobní odpovědnosti za život svůj a své rodiny a poskytnutí jiným příležitosti makat, se staly slabostí.

Jeden čerstvý nekorektní:
Havel nebude mít klid ani po smrti.
Zavřou ho vždycky, když napadne sníh nebo bude mlha.