PONDĚLNÍ GLOSY 19.03.2012

Miroslava Macka
Mnozí členové ODS se bouří, že plánované zvyšování daní je proti základnímu principu programu této strany. Mají pravdu. Bouřit se však měli už dávno, neboť tolerují-li svému předsedovi kupříkladu absurdní odměny šéfce jeho kabinetu (chápu, že i nevlastní manželky něco stojí, ale měly by být placeny ze svého) a další výdajové zhovadilosti (ať se důkladně podívají třeba na "úspory" nového počítačového systému vyplácení dávek, ale jistě si najdou stovky a tisíce dalších příšerností), nezbývá jim, než tolerovat i to zvýšení daní nebo ještě větší žití na dluh. Popírání možnosti třetích cest je přece také jedním ze základních principů ODS...

Vila, kterou postavil Miloš Holeček v Pardubicích, se má zbourat. Postavil ji bez povolení, a to v pardubickém parku. Příliš spoléhal na to, že místní politikové splní to, co mu zřejmě slíbili, totiž změnu územního plánu a legalizaci stavby za desítky milionů.
Proti rozhodnutí "zbourat" už prý není odvolání. Uvidíme. Zbourat by se však ten dům měl, a to z estetických důvodů...

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Pod tlakem "lidu" nebo na "přání" lidu ČT24 pozvala v pátek do HydeParku jakéhosi pana Popelku. Pokud jste se díval, pak není třeba komentáře, pokud ne, tak si toho pána pusťte ze záznamu, tak nějak by mohl vypadat nultý díl seriálu Francouzská revoluce, kterou nedávno opakovali v TV. Ty další jistě znáte ...., Robspierre, vláda teroru, revoluční tribunály, pařížští měšťané stěžující si na Radnici, že krev od gilotiny tak páchne, že jim kazí obchody ....., přeloženo do současnosti - dlažební kostky, vymlácené obchody, stávky... Ne, ne, pane doktore, to není nemožné, jen je to zatím pravděpodobné tak 50 na 50.
Dodávám: je to jako s každou infekcí. Pokud se nevymýtí hned v počátku, hrozí opravdu sepse... Snažím se, seč mi síly stačí, všechny varovat a poukazovat na historické zkušenosti. Pokud to nepomůže, pak nezbývá, než se aktivně bránit (až do těch hrdel a statků)...

Opsáno z facebooku:
V Prachaticích vypsali veřejnou soutěž na "výtvarnou výzdobu výklenkových kapliček a božích muk na Svatopetrské cestě v Prachaticích". To by samo o sobě nebylo nic tak zvláštního, kdyby radní neodhlasovali až třetího v pořadí (což u nás není nic neobvyklého), ovšem součástí tohoto vybraného návrhu byla podobizna Václava Havla naroubovaná na tělo Svatého Václava.
Prý to není nejapný vtip, ale fakt. Nevíte někdo něco o tom?