PONDĚLNÍ GLOSY 12.03.2012

Miroslava Macka
Při sledování výsledků slovenských voleb si člověk nemůže nepřipomenout starou politickou pravdu: čím větší je frustrace voličů, tím větší je pravděpodobnost volby demagogického vůdce.
Ale ty konce...

Kocourkovské války kol akreditace plzeňské právnické fakulty dokonale ukazují absurdity českého právního řádu. Jak jednodušší by byla situace, kdyby platil zdravý selský rozum: ten, kdo akreditace uděluje, má také právo je odebrat, přičemž jsou jeho rozhodnutí přezkoumatelná správním soudem. Tečka.

Rokfór neboli vtip roku v podání Karoliny Peake: "Přes opovržení, kterého se nám dostává, se nemáme zač stydět."

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Moc mě mrzí, že náš pan president odsoudil tu veselou taškařici s veverkami, sleduji to při práci celý den a moc se bavím. Škoda, že pan president nemá čas se také dívat, určitě by se také dobře bavil... A jsou to výkony vskutku pěkné, ono nahrávat si nahrávajícího (nadsázka) je asi jako lhát o lži. To si musíte pamatovat, nezamotat se v tom, několikastupňová lež je náročná. Věřím, že to ten roztomilý mladíček v roli soudce to zvládne i když pokud bude nahrávající nahráván nahrávaným nahrávajícím, bude to dost náročné. K tomu jsou opravdu ale opravdu potřeba životní zkušenosti, a ne leckde, buď v Čechách, nebo v Jerevanu. A ne věnovat veškeré úsilí tomu zachovat si vážnou tvář pro kamery...

K návrhu ODS, aby politici nesli hmotnou odpovědnost za úroveň veřejných dluhů se vyjádřila i ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, které se takový návrh nelíbí: "Poslanci často nemají přehled, jak zákon, pro nějž hlasují, zvedne výdaje."
Dodávám: takoví poslanci nemají ovšem ve sněmovně co dělat!

Slovenský povolební komentář na facebooku:
Tak dlho nebývam hore ani na Silvestra, akurát zvracal som dnes oveľa skôr.