PÁTEČNÍ GLOSY 9.03.2012

Miroslava Macka
Domnívám se, že tento titulek ze zpráv tiscali.cz MÁ nárok na titulek roku: "Američtí hinduisté odsuzují životní podmínky Romů v České republice."
A teď se všichni v klidu rozejděme do nejbližších blázinců...

Ministr obrany Alexander Vondra vzorově šetří: vyplatí více než dvaceti dvěma tisícům vojáků 700 milionů na odměnách za "mimořádné činy". Vynahrazuje jim tak peníze, které dřív musel v rámci úspor seškrtat...A je to!

Psychiatr a publicista profesor Cyril Höschl v Reflexu:
"Nyní zpravidla přežijeme své infarkty a často i nádory, a dožijeme se tak svých demencí a jiných chorob, typických pro vyšší věk."
"Je smutné žít v těžkých životních podmínkách. Ale možná ještě smutnější je mít se dobře a nevědět o tom. Obávám se, že to je osud Čechů, kteří patří k nejbohatším a nejšťastnějším obyvatelům planety. Když jim to však řeknete, málem Vám jednu ubalí."

Čtenář glos T. C. mi napsal:
U soudu s VV zaznělo něco, co se k případu samotnému zase až tak neváže, přesto je to neméně důležité. Jedná se sice o věc obecně známou, ale nenapadlo by mě, že o ní uslyším za takových okolností.
Poslanec Otto Chaloupka totiž dnes otevřeně, upřímně, veřejně před novináři, pod přísahou a dokonce do soudního zápisu dosvědčil, jak mizerně on i další poslanci pracují (cituji iHned): "Celá sněmovna byla plná lidí, kteří mávali výplatnicemi a nevěděli, co se děje. My jsme vůbec neměli vyčíslené, jak se nám plat sníží."
Mimochodem - když už se přiznal k nesvéprávnosti, mohl by jej soud rovnou za takového prohlásit a pak už hybaj ze sněmovny ...

Opsáno z FB:
To, že jsem včera dala na bobulce play a začala mi hrát ta písnička v compu bych teda přešla, ale že si na samsáči nastavím budík, páč na bobulce jsem to neuměla a ráno mi v ten čas zvoní bobulka a samsáč ne, to už je vážně mimo mé chápání...

Života mého družka napsala řediteli Pozemkového fondu následující dopis (a přiložila curriculum vitae). S odpovědí Vás s potěšením seznámím:

Mgr. Radim Zika
Ředitel Pozemkového fondu ČR
Husinecká 1024/11a
130 00 Praha 3-Žižkov

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych se představila: jmenuji se Petra Hrochová, žiji v Zábřeze a právě jsem dokončila Vysokou školu ekonomickou v Praze (podrobnosti viz přiložený životopis). Rozhodla jsem se Vás oslovit, neboť bych ráda získala praxi ve státní správě. Je všeobecně známo, že právě Pozemkový fond ČR dává šanci získat praxi a zkušenosti v oboru veřejné správy či administrativy. Zanedbatelné není ani finanční ohodnocení, které mladým absolventům nabízíte. Chci pracovat pokud možno externě z domova, a protože má město Zábřeh dobré dopravní spojení s Prahou, není problém případně realizovat jedenkrát až dvakrát v měsíci osobní konzultaci přímo v sídle Vaší instituce. Moje pracovní zkušenosti vzhledem k věku nejsou pochopitelně velké, ale za svou výhodu považuji schopnost rychle se učit, flexibilitu a pracovitost, dále stabilní rodinné zázemí, zdraví a v neposlední řadě i to, že jsem bezdětná a rodinu neplánuji.
Pokud byste došel k závěru, že bych mohla být pro Vaši instituci perspektivní a užitečná, jsem trvale k zastižení na níže uvedených kontaktech a připravena k osobnímu pohovoru.

Děkuji a zůstávám s pozdravem

Ing. Petra Hrochová
Jiráskova 42, 789 01 Zábřeh
tel.: +420605140517
e-mail: Petra.Hrochova@seznam.cz

V Zábřeze dne 08. 03. 2012