ÚTERNÍ GLOSY 21.02.2012

Miroslava Macka
Včerejší večerní titulek idnes.cz mne zcela dojal svou absurdností: Řecko je blízko dohody o záchraně země.
Takže dnes ráno je Řecko už zachráněné! Kam, proboha, mizí veškerý zdravý selský rozum?

Zdravý rozum mi také říká, že dočasným zavřením hospody, u které se kontrolou zjistí, že personál nalil alkohol mladistvým (alespoň tak to tedy plánuje speciální mezirezortní komise), se problém pranic nevyřeší, ani zlomečkem. Vsaďte se!

Politické tanečky kolem odvolání a soudního zrušení odvolání pražského vrchního státního zástupce Rampuly mi opět připomněly, kterak jednoduché by vše bylo ( a to nejen v tomto případě), kdyby všeobecně platial jedna logická zásada: ten, kdo má pravomoc někoho jmenovat do funkce, má i pravomoc jej odvolat , a to bez možnosti právnických veletočů a kliček.

Čtenář glos P. Z. mi popsal svůj velmi inspirativní nápad:
Vaše glosa o eurounijním fiskálnímu paktu mi připomněla, že jsem se chtěl podělit o takový nápad pro pana prezidenta Klause. Takový trik na socany a jiné euro-vlez-do-prdelky: bylo by zajímavé, kdyby prezident (právnický tým kolem prezidenta) přišel s vlastní legislativní iniciativou, kdy by přeformuloval onen pakt stability na výhradně český zákon. Byly by tam ony tvrdé rozpočtové podmínky a místo pokut odváděných kamsi do Bruselu povinnost ty stejné pokuty odesílat na účet "podpory zaměstnanosti", "ekologické bydlení", "rozvoj regionální infrastruktury" atd.atd. Prostě to vše, co po nás chce EU, by nechtěla EU, ale prezident Klaus. Jaká by tak asi byla odezva "napříč politickým spektrem"?