PONDĚLNÍ GLOSY 20.02.2012

Miroslava Macka
Také pro ODS, soudící se s tramvajákem z Olomouce, který jí počmáral předvolební letáky, platí slova Jiřího Suchého: "Malé věci řešte rukou mávnutím, nedopadnete pak jako Škrhola, nebudou Vás považovat za...."
A proč se soudkyně Langerová (manželka Ivana Langera) toho případu nevzdala, to už vůbec nechápu...
Copak v ODS nezůstal už vůbec nikdo, komu to myslí?

Což takhle trochu změnit sociální systém a zdravé nezaměstnané zaměstnat (nemyslím veřejně prospěšné práce, prostě zaměstnání) na odklízení sněhu, hrabání listí, úklid ulic, opravy chodníků, atd., atd. za plat, rovnající se jejich podporám a dávkám? Peněz by se vyplatilo stejně...ale té odvedené práce!

Častá slova o tom, že se přece musíme připojit k eurounijnímu fiskálnímu paktu, protože tak se budeme moci účastnit jednání a rozhodovat, mi připomíná slova těch, kteří vlezli do KSČ a tvrdili, že tak učinili proto, aby stranu pozměnili zevnitř. Zcela stejná hloupá výmluva a naivní představa!

Tak tohle mi hlava nebere: španělská vláda chce rozpohybovat ekonomiku a hlavně snížit nezaměstnanost a jedním z má být radikální změna značně pokřiveného trhu práce. Potud to chápu. Hlava mi ovšem nebere léčbu pokřiveného trhu práce zaměněním jedněch pokřiveností druhými. Vláda totiž plánuje benefioty malým firmám ve výši 3000 eur za zaměstnání čerstvého absolventa do 30 let a 4000 eur za přijetí dlouhodobě nezaměstnaného. Podpořeny pobídkou budou i částečné úvazky a zaměstnávání lidí nad 45 let, nemlvě o dalších.
Takže nastane další Pyrrhovo vítězství politického inženýrství nad tržními principy, vsaďte se!

Čtenář glos J. K. mi napsal:
Dovoluji si doporučit vaší pozornosti přijetí zákona "o skladování CO2 pod zem" do geologických struktur.

Senátní zpravodaj z ODS k němu řekl zhruba toto:

- je to šíleně drahé
- je to nebezpečné
- je to blbost
- posuňme účinnost zákona z roku 2016 na rok 2020
- snad do té doby EU změní postoj

Poté byl zákon schválen.

Hezky to ukazuje na práci parlamentu, na blbost EU, na naši závislost a hlavně na princip jakým se zase budou tahat další prachy z našich kapes, aby se někdo na dotacích beztrestně živil. Připomíná mi to, jak se začínalo s fotovoltaikou. Taky tiše.
Když nějaký blbec v hospodě a jinde začne s tím, že se před velkou privatizací mělo udělat odpovídající právní prostředí, tak mu odpovím" ti zloději při privatizaci byli ještě férový sportovci s rizikem "podnikání", to tihle zbabělci kradou legálně podle zákona...


Čtenář glos J. V. zaznamenal několik podivuhodností, které zaslechl v rozhlase a televizi. Tady je jedna z nich:
Dnes jsme vyzpovídali architekta, který v tuto chvíli říká, že připravuje vznik nejoptimálnější realizace varianty současných filozofických směrů v systému vyhledávání a zápůjček literatury a to zejména mezi dvěmi možnými variantami, zejména s ohledem na ona nová média s tím, že především se bude soustředit na cyklus příchodu klientů kde musejí uskutečnit automatickou platbu na instalovaných technologiích pro příjem peněz.

Čtenář glos J. R. mi napsal:
Pan P.J. se pozastavuje nad tím, že chudáci pobírající dávky mají na internet a sdělují jeho pomocí své názory. Oněmi "chudáky" může být kdokoli - žena na mateřské, absolvent těsně po škole, čerstvý nezaměstnaný, člověk v momentálně tíživé situaci. Dík své praxi ( 12 let ředitel ÚP, nyní OSVČ) mohu s čistým svědomím říct, že pro více než 50% "chudáků" dávky nejsou volbou, spíše stigmatem za které se stydí. Pro mne je naopak potěšitelné, že i lidé v horší životní situaci se umí pohybovat v prostředí internetu a určitě jej nepoužívají jen k hlasování v anketách či surfování po sex stránkách. Přece jen jsme je něco v rekvalifikacích a poradenských činnostech o IT naučili! Kromě toho se lze dost solidně (pokud to Dr.Ing.Drábek nezrušil) dostat na internet z počítačových kiosků na každé pobočce ÚP.

A na závěr jedno moje aktuální čtyřverší:

"I love you" nejsou nadále tři slova,
jež zaznívají nejvíc na světě,
už předčila je dávno slova nová:
dnes "Made in China" vládnou planetě...