ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.02.2012

Miroslava Macka
Nějak tomu přestávám rozumět: už kdysi dávno, za Luxe, vyrazili lidovci s (před)volebním heslem "Třikrát a dost!" Teď se to heslo zase vrací.
Rozhodně preferuji zákon, nikoliv heslo, "Jednou a dost!", samozřejmě v rukou schopných soudců, kteří rozeznají na první pohled, co je "klukovina" a co je počátek dlouhé šňůry trestných činů a podle toho uplatňují paragrafy.
Což je, uznávám, poněkud zbožné přání, neboť soudců, kteří upřednostňují zdravý rozum před pohodlností a jsou ochotni brát na sebe odpovědnost za svá rozhodnutí, není přespříliš...Ovšem, je to krásná představa...

Také se mi moc líbí, kterak podle posledních - a to velmi předčasných - preferencí kandidátů na prezidenta, odpovídající (česky: respondenti) upřednostnili "nestranické" kandidáty, aby tak dali najevo svoji nevůli současnému establishmentu...aniž by si uvědomovali, že volí establishment příští (a v případě Fischera i ten minulý, ale to už je dávno a hlavně platí u nás přece, že kdo nic nedělá, ten nic nepokazí...).
Proboha, kdy už si lidé konečně uvědomí, že vůdce smečky se nevolí, ale vybírá (z jednoho zcela nepopiratelného kandidáta), a to podle toho, jak umí ochránit svoji smečku v dobách ohrožení a nikoliv v letech tučných... to umí každý ňouma, byť by se jmenoval jakkoliv, třeba i Švejnar...

Pravomocné rozhodnutí Vrchního soudu, že Středočeský kraj postupoval protiprávně, když hradil poplatky za recept jen v lékárnách, které pod něj spadaly, je sice logické, teď jde ovšem o to, zdabude logické i pokračování: soud by měl rozhodnout o náhradě škody, která tímto vznikla soukromým lékárnám a tu škodu by měl zaplatit ten, kdo ji způsobil - hejtman David Rath.

Čtenář glos Š. N. mi napsal:
Tak jsem včera po delší době naladil na ČT1 hlavní zpravodajskou relaci. Jeden sólokapr stíhal druhý: první reportáž - dopravní situace po přechodu okluzní fronty, druhá reportáž - přímá volba prezidenta s důrazem na výsledky a analýza výzkumu veřejného mínění preferencí jednotlivých kandidátů (děsí mě intenzita, se kterou se média věnují tomuto tématu více než rok před volbou), třetí reportáž - Sazce se opět vrací zákaznící, čtvrtá reportáž - nárůst internetových prodejů přípravků na potenci a dovoz levných a zdraví nebezpečných preparátů z Asie. Dál jsem to nedokoukal a v 19:10 raději vypnul televizní příjimač, kvůli jehož vlastnictví jsem povinen platit koncesionářské poplatky.

Přítel A. H. mi napsal:
Kdysi jsem zaznamenal bůhvíjaký průzkum na našich školácích (nepochybně financovaný z EU), kterým bylo zjištěno, že naše nebohé děti sice umí číst, leč přečtenému nerozumí. A bylo haló.... Nicméně není třeba nad nimi lámat hůl, neboť jde o problém dědičný, za který nemohou. Jak jinak si vysvětlit petici intelektuálních elit "Ano pro Evropu" hezky sepsanou páterem Halíkem (předpokládám, že má připravenou i německou mutaci)? Nepodezírám je, že nečetli úžasné, na poslední chvíli předhozené podmínky Merkozym. Jen neporozuměli. Nebo porozuměli a přesto...?

Čtenář glos P. J. mi napsal:
Na Novinky.cz je anketa "Zaznamenali jste problémy s vyplácením dávek?".
Nejde ani tak o to, jak anketa dopadá, ale o to, kolik lidí, kteří berou dávky, se do ni zapojilo - v poledne to bylo okolo 1350 chudáků, co berou dávky a mají na internet (a zařízení, kterým na něj přistupují).

Opsáno z facebooku: Lidé, kteří věří na Ježíška a lidé, kteří věří v dobrovolnou reformu Řecka, se liší pouze věkem.