PONDĚLNÍ GLOSY 13.02.2012

Miroslava Macka
Tak, dobrá věc se podařila a Řecko konečně začne být konkurenceschopné, dramaticky snižovat každoroční dluh, postupně splatí ty dluhy minulé, které mu nebudou odpuštěny, bude postupně hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, nadále platit eurem a bude příkladem řešení stávajících europroblémů.
Druhou možností je, že tomu tak zdaleka nebude, neboť soudruzi někde udělali chybu.
Jak zní váš tip?


Čtenář glos V. N. mi napsal:
Následující obecně známé údaje z médií by mohly sloužit jako modelová otázka testu všeobecné inteligence např. při přijímačkách na střední školy:
" Řecko, jehož nezaměstnanost stále roste (nyní 20.9%) a průmyslová výroba klesá (naposledy o 11.3%), žádá EU o další úvěr (až 130 miliard Euro), protože jinak není schopno splatit dluhopisy (14.5 miliard Euro) ze své poslední půjčky od EU (110 miliard Euro)".
1. Kdyby jste tyto peníze měli, půjčili by jste je Řecku?
2. Myslíte, že EU (z peněz daňových poplatníků) opět půjčí Řecku?
3. Myslíte, že se jedná o půjčku?


Čtenář glos J. M. mne upozornil na skvělý text ze Stopařova průvodce galaxií Douglase Adamse:
Největší problém, nebo spíš jeden z největších problémů - je jich totiž víc - zkrátka jeden z mnoha největších problémů, pokud jde o vládnutí, je, koho se na to podaří sehnat. Přesně řečeno komu se podaří donutit lidi, aby si to od něho nechali líbit.
Abychom to shrnuli: je známo, že lidé, kteří nejvíc chtějí vládnout, se na to ipso facto nejmíň hodí. Abychom shrnuli předchozí shrnutí: tomu, kdo si dokáže zařídit, aby se stal prezidentem, by se v žádném případě nemělo dovolit, aby se jím stal. Abychom shrnuli shrnutí předchozího shrnutí: s lidma je to holt těžký.
A proto to vypadá, jak to vypadá: je řada galaktických prezidentů, kteří tak vychutnávají dobré bydlo a zábavu vyplývající z toho, že jsou u moci, že si většinou ani nevšimnou, že u moci nejsou.
A někde v jejich stínu... kdo?
Kdo asi může vládnout, když nikdo, kdo by vládnout chtěl, to dělat nesmí.


Opsáno z facebooku pod debatou o výši dávek: Z čeho se dá zaplatit nájem a inkaso 4800, když ti dají jen 2200?
(Poznamenal jedinec, bohužel taktéž s volebním právem...)


Prosím všechny, hlavně však redaktory Parlamentních listů: Když už přetiskujete něco z mých stránek, pečlivě rozlišujte, co je mým textem a co jsou reakce čtenářů!