PÁTEČNÍ GLOSY 27.01.2012

Miroslava Macka
Velice by mne zajímalo, kterak dospěla vláda k rozhodnutí, že poskytne Mezinárodnímu měnovému fondu půjčku 38 miliard korun, aby bylo zřejmé, že na to máme. Tedy, velice by mne zajímala metodika výpočtu této částky. Není to ani násobek minimální mzdy a počtu obyvatel, ani násobek desetiny průměrného platu a počtu obyvatel či výsledek podobné konstrukce. Že by šlo jen o vládní "hausnumero" střelené od boku, to se mi také nezdá, na to je to číslo poněkud nezaokrouhlené. To takhle třicet nebo čtyřicet miliard, ale proč zrovna třicet osm? Nebo že by šlo o celkový součet všech tajných odměn veřejných činitelů? Ale ten že by sedl přesně na miliardu? Nebo jej zaokrouhlili?
Pak mě to ale došlo: Je to jen další ukázka toho, že si z nás vláda dělá legraci, a to dle werichovské zásady, že když už je bordel, má být alespoň veselo...

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Tak před pěti minutami jsem slyšel z tiskové konference pana Nečase opravdu, ale opravdu velkou pravdu. Volně cituji: "Stádo Evropské Unie se skláda ze zdravých a nemocných kusů..... atd...". Přesný, řekl bych jasnozřivý pohled. My prý patříme mezi ty zdravé kusy. Pak už jen zbývá zjistit, zda jde o krávy, bejky či voly....". Pan Nečas to nespecifikoval.

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Vláda podle Nečase kývla na to, aby Česko ve školním roce 2012/2013 na program Ovoce do škol vyčlenilo z rozpočtu 20 milionů korun, přičemž Evropská unie přidá dalších 53 milionů korun.
Tak nevím, je to legrace nebo není? Pokud ano, povedl se vládě celkem obstojný vtip. Pokud ne, tak nám už asi opravdu není pomoci. Tak se ptám všech daňových poplatníků, co ještě sneseme? Jakou hovadinu ještě magoři (opravdu nemám jiné slovo než magoři) v EU budou muset vymyslet, abychom už konečně práskli do stolu a řekli dost, už toho opravdu bylo dost. Nevím jak ostatní, ale já jsem na Letenské pláni cinkal v 89 klíči, protože jsem chtěl konec socialismu a chtěl jsem návrat do Evropy. Kdybych v té době věděl, že Evropa trpí stejnou chorobou, socialismem, vykašlal bych se na všechny možné demonstrace.
Já jsem byl takový vůl, že jsem všem třem dětem chystal do školy svačiny a nikdy jsem jim neopomněl přidat zeleninu nebo ovoce. Své vnučce už ji chystat nebudu, sám velký bratr to udělá za mě.
P.S. Pokud by někdo chtěl vědět, kde většina ovoce skončí, klidně a rád odpovím - děti z nepřizpůsobivých rodin vezmou ovoce domů a budou s ním krmit své rodinné příslušníky, kteří sociální dávky, určené mimo jiné na výživu dětí, propili nebo prohráli v automatech, a ty rozežrané děti, tak ti to ovoce vyhodí a půjdou si smlsnout nějaké chipsy.

Čtenář glos p. H. mi napsal:
Ministr financí Kalousek by považoval za nemravné a nemorální neposkytnout rozhazovačným státům eurozóny půjčku (většině z nás je jasné, že nevratnou), když jsme za posledních 8 let načerpali z EU 175 mld. Kč netto. Ročně jsme tedy čerpali v průměru necelých 22 mld. Kč. Pokud se nemýlím, tak to byl tentýž politik, jenž v rámci nedávné diskuse o dopadu krize tvrdil, že podobnou částku musí každý příčetný ministr financí umět operativně "uspořit" nad rámec schválených škrtů. Okamžitě mě tedy napadá, že jsme do EU vlastně vstupovat ani nemuseli, protože pouze stačilo mít ve vládě "příčetného" ministra financí. Bohužel jsme takové štěstí neměli, jelikož naši státní kasu v tomto období po většinu času spravoval dříve zmíněný pán.
Považuji za nemravné a nemorální, když se nám o morálce snaží kázat takoví lidé.