STŘEDEČNÍ GLOSY 18.01.2012

Miroslava Macka
Za to "elegantní" přihrání čtvrtmilionového odstupného svému poradci Bátorovi by měl být ministr školství Dobeš okamžitě odměněn. Vyhozením z okna...
Jsem velmi zvědavý, co na to předseda "úsporné" vlády.
Jenže když teď praskly odměny šéfky jeho kabinetu Nagyové, nastane asi hrobové mlčení. K těmto odměnám jsem ovšem objevil na facebooku půvabný komentář: I nevlastní manželka něco stojí!

Ústavní soud přiznal třímilionové odškodnění muži, který se 21 let soudil o dům. Celkově stát platí za podobné průtahy desítky milionů korun ročně.
Tak zní zpráva. Jedno ovšem nechápu: proč ty miliony platí stát (tedy my všichni z našich kapes) a ne ti, kteří ty průtahy způsobili. Cožpak je to v soudnictví tak těžké dohledat? Pokud se toto nezmění, průtahů neubyde...

Analytik ČSOB Petr Dufek:
To, že návrat k zodpovědnému hospodaření bude v některých zemích provázet recese spojená s vysokou nezaměstnaností, je vlastně pouze daní za předchozí lehkomyslné dluhy.
Je to přesně tak. Staří Hanáci na to dokonce měli přísloví: Po hodech bévá sračka.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Včera jsem se poprvé zabýval mým daňovým přiznáním za loňský rok. Absolutně, ale absolutně mi unikla skutečnost, že pan Kalousek, jinak první místopředseda prý "pravicové" strany TOP09, z titulu své funkce zavedl bolševickou vyhlášku, která stanoví, že důchodce který pracuje a u něhož součet důchodu a hrubého příjmu přesáhne částku 840 tisíc za rok, zdaní celý důchod. Tedy to, co jsem velmi, ale velmi poctivě, danil 45 let, odváděl a platil a platil. No, nezabije mě to, ale je mi z toho, z nich, na zvracení.