ÚTERNÍ GLOSY 17.01.2012

Miroslava Macka
Tak to jsou drsné výsledky průzkumu veřejného mínění agenturou STEM: 78 procent dotázaných se domnívá, že vláda by měla pomocí vyšších daní přerozdělovat příjmy "bohatých" ve prospěch těch, kteří jsou na tom hůře. Jak je vidět, nic dobrého nás v budoucnu nečeká, neboť v takovém systému budeme nakonec chudí všichni...ovšem to těm 78 procentům zřejmě vadit nebude. Vždyť už Napoleon si všiml, že lidé netouží po svobodě, ale po rovnosti.

Jak typicky české! Včera začala týdenní vládní vysvětlovací kampaň ke změnám v sociálním systému, které platí od Nového roku. Ještě, že to nenechali až na dobu letních dovolených...

Bohumil Doležal v dnešních Lidovkách o nátlakové politice Bruselu:
Jde o bratrskou pomoc s lidskou tváří: nespočívá v poslání tanků, nýbrž v neposlání peněz.

Čtenářka glos M. V. mi napsala:
Taky jsem měla to potěšení v pátek v autě poslouchat informace o tom, jak VZP bude mít v letošním roce ztrátu 3 mld. Kč a všichni debatující to brali jako hotovou věc. K tomu dvě poznámky:
a) jako ekonom mi není jasné, jak někdo 13. ledna ohlásí, že 31. prosince bude mít ztrátu 3 mld. Kč. Vždyť má celý rok na to, něco s tím udělat,
b) a pak jsem jela kolem billboardu, kde nám VZP přeje vše nejlepší do roku 2012 !!!!! - v ten moment jsem to brala jako velmi provokativní záležitost.