ČTVRTEČNÍ GLOSY 12.01.2012

Miroslava Macka
Senátní výbor pro lidská práva zamítl velkou většinou kandidaturu soudce Sváčka na ústavního soudce. Z osmi přítomných byli jen dva senátoři pro.
Inu, tento senátní výbor má celkem devět členů, z toho pět je z ČSSD, jeden je komunista a tři jsou z ODS. Zjevně tedy jeden člen ODS chyběl.
A Sváčkův největší a jediný handicap? Nominoval ho prezident Klaus, přece!

Mám rád stručná a jasná sdělení. Kupříkladu odpověď Přemysla Sobotky na dotaz Barbory Tachecí, zda se ODS chopí rušení zbytných úřadů: S velkou pravděpodobností v krátké době o tom začneme diskutovat.

Už dlouho jsem se tak hožce nezasmál jako nad slovy ministra zahraničí Karla Schwarzenberga: "Nebudu sedět ve vládě, která povede Českou republiku mimo hlavní proud evropské integrace. Je naším bytostným zájmem sedět u stolu a podílet se na zásadních rozhodnutích."
Jako by nevěděl, že náš podíl na zásadních rozhodnutích by spočíval jen a jedině v odkývání toho, na čem se domluvili němečtí a francouzští politikové.

Paní Alena Jouklová většinově vlastní v Přibyslavi cukrárnu "Fontána - Váš sladký svět". A právě tato firma získala loni od krajského úřadu grant na nákup stroje na výrobu točené zmrzliny. Do firmy tak přiteklo z krajského rozpočtu v rámci takzvaného Fondu Vysočiny 142 500 korun, což by mělo být 40 % pořizovací hodnoty stroje. Manžel výše zmíněné paní je náměstkem krajského hejtmana a také členem sedmičlenné výběrové komise grantového programu, ve kterém byly peníze firmě jeho manželky přiklepnuty.
Nad takovou zprávou se lze rozhořčit hned dvakrát: nad tím, že takové příšerné přerozdělování a kroucení trhu vůbec existuje i nad konkrétním grantem.

Opsáno z facebooku:
V devadesátých letech jsem dělal hodně akcí proti drogám, učebnice, semináře atd. A dneska si myslím, že to všechno byly vyhozené peníze. Myslím, že klíč k tomu všemu je klima v rodině (a funkční rodina) a klima ve škole (odbourat stres, podpořit sebevědomí dětí, ukázat jim aktivity, ze kterých si najdou koníček). Už bych do specifických protidrogových aktivit nedal ani korunu.

A ještě jednou opsáno z facebooku:
Ten Radek John je tak moudrý člověk...tedy, pokud mlčí.