STŘEDEČNÍ GLOSY 28.12.2011

Miroslava Macka
A tak tu máme opět jedno vítězství zhovadilého huránadšení nad zdravým rozumem: Lidovci chtějí přejmenovat pražskou Revoluční třídu na Havlovu a způsobit tak spoustě lidí a firem zbytečné problémy. To neustálé přejmenovávání ulic je jakýmsi národním prokletím: Revoluční se totiž původně nazývala Na příkopě, pak Náplavní, ale části se říkalo Trubní nebo Rourová. Od roku 1870 do roku 1919 byla Eliščina (za Václava IV. stávaly blíže k Vltavě lázně zvané Eliščiny). Pak ji pár huránadšenců opojených převratem v roce 1918 přejmenovalo na Revoluční, aby byla za protektorátu přejmenována na Berlínskou. Po roce 1945 se vrátil předválečný název Revoluční. Blbouni, nechcete už tu ulici konečně nechat na pokoji?

Rozvíjí se vášnivá debata o tom, zda má policie prošetřovat kondolenci komunisty Filipa do Severní Koreje a zda by za to neměl být potrestán. Kondolovali ovšem i bývalí američtí prezidenti Carter a Clinton, zrovna tak jako oficiální představitelé Indie, Japonska či Jižní Koreje a dalších států.
Takže v samotném aktu kondolence problém zřejmě nespočívá. Tedy v obsahu? Ten je stupidní. Ovšem mělo-li by se trestat v tomto státě za stupiditu, to by najednou byly poloprázdné ulice!
p.s. To by ovšem takový Sarkozy a mnozí další museli být za bývalé objímání Kaddáfího a dalších diktátorů zavření, až by zčernali! Jenže holt: Quod licet Iovi, non licet bovi...

Vůbec první velký kontrakt na průzkum nalezišť ropy a její těžbu získala v Afganistánu........Čína.