PONDĚLNÍ GLOSY 19.12.2011

Miroslava Macka
Ve frašku vše Češi změní
ve svém hloupém přehánění:
Místo rozjímání v klidu
nabízí se dneska lidu
Velký Václav zcela všude.
Jen pár dnů však trvat bude,
nežli orgie se změní
pěkně česky v zapomnění...


Jiří Paroubek je skutečně geniální! Vždyť vymyslel dokonalou kombinaci knihy a pračky!

Zlatá slova europoslance za ODS Jana Zahradila:
‎"Proevropská" argumentace posledních 10 dnů :Jjsme slabí a bezmocní. Sami v globálním světě nic nezmůžeme. Jsme ekonomickou provincií Německa. Musíme se přilepit na tvrdé jádro EU, jinak nás spolkne Rus, ocitneme se v "izolaci", na "periferii" a bez "vlivu". A když nezaplatíme, EU se nám pomstí...právě TOTO uvažování, a nic jiného, JE provinční, zakomplexované čecháčkovství. Ponížená servilita. Malost.

Německo by mělo ukázat svoje vůdčí schopnosti, opakuje po svém polském kolegovi ministr zahraničí Schwarzenberg.
Určitě, s vůdčími záležitostmi nemá nikdo na světě větší zkušenosti...

Předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Karel Janeček při svém podnikání využívá výhod daňových rájů. Investiční fondy, s jejichž prostředky v minulosti či současnosti obchodoval, sídlí na ostrově Mauricius.
Zřejmě má strach, aby mu je v Česku někdo nevytunelova, chudáček...

Drobný komentář (opsaný z Váchalova "Krvavého románu") k "putinovské" placce na klopě ministra zahraničí a kandidáta na českého prezidenta Karla Schwarzenberga: Kdo příliš alkoholu pije, spálí si v mozku ganglie...

Paroubek: "Finanční převod mezi mým účtem v bance a mým zmocněncem pověřeným mou plnou mocí mne v Řecku zastupovat proběhl bezhotovostně."
Paroubková: "Za prvé jsem při transakci vůbec nebyla, přes řecké velvyslanectví jsem nechala vystavit plnou moc svému příteli, který za mě koupi vyřizoval. Za druhé jak já, tak i on jsme peníze posílali přes banku."
Dvě plné moci, dva převody ze dvou účtů?

Alexander Tomský zakončil svůj text "Euro - zbraň hromadného ničení" netradičním úhlem pohledu: A zatím bude podivná moc a magie eura dál podkopávat hospodářství nás všech a co horšího - ničit a korumpovat myšlení. Neb každé zlo je povahy duševní.

Čtenářka glos O. P. mi napsala:
Nevím jak ostatní, ale já jsem při objednání kosmetiky z Honkongu nepodváděla. Uvedla jsem cenu, za niž jsem to v Honkongu koupila. Problém byl v tom, že cena shodné kosmetiky je v ČR vyšší a bylo mi tak vyměřeno clo z ceny předmětného zboží platné v ČR.

Opsáno z facebooku:
Při přípravě krbu na večer jsem narazil na Hospodářské noviny z 15. března 2010 s titulkem na první straně: "Paroubkův svět: sliby za 47 miliard" a s dovětkem "Paroubek spoléhá na to, že plány ČSSD pomůže zaplatit růst." Kdyby myslel růst svých honorářů za knihy, měl bych jej za geniálního vizionáře, myslel však růst HDP...