PÁTEČNÍ GLOSY 16.12.2011

Miroslava Macka
Konečně po čase dobrá zpráva: podle posledního sčítání obyvatel je u nás jen 13150 Romů. Takže rozpočet může velmi ušetřit na finančních prostředcích doposud vydávaných na podporu této menšiny.

V záplavě "důležitějších" zpráv zcela zaniklo pondělní prohlášení Estonska, že příspěvek Mezinárodnímu měnovému fondu prostě platit nebude. A basta!

Studie Světové banky tvrdí, že český daňový systém patří k nejsložitějším a nejkomplikovanějším na světě. Jako bychom to nevěděli!

Jeden zajímavý údaj: německá Bundesbanka měla v říjnu tohoto roku aktiva ve výši 773 miliard eur, z toho 496 miliard tvořily směnky centrálních bank zemí eurozóny, které si je prostřednictvím ECB od Němců půjčily na záchranu svých bank a dluhopisů.

Už dávno neplatí, že co psáno, to je dáno. Kupříkladu v jedné notářem sepsané a okolkované smlouvě stojí černé na bílém "kupující Petra Paroubková, uvedená a vystupující v této smlouvě, uhradila prodávajícím celou výši částky v hotovosti, která byla přepočítána a uhrazena mimo moji kancelář a před sepsáním této smlouvy...", ve skutečnosti je však všechno jinak: peníze putovaly natřikrát z bankovního účtu prostředníkovi a ten vystavil majitelům (je jich více) jeden bankovní šek. Vsjo jásno!