STŘEDEČNÍ GLOSY 14.12.2011

Miroslava Macka
Policejní prezident Petr Lessy: Policistů je už nyní nedostatek...
Počet policistů na 100.000 obyvatel: Rakousko 320, Kanada 195, Chile 195, Dánsko 196, Estonsko 239, Finsko 146, Německo 301, Švýcarsko 214, Velká Británie 333, USA 233, Slovensko 260, Rumunsko 233...Česko 405, Zimbabwe 401.

Jakub Železný při televizní besedě o nové ministryni školství: "Učitelství má asi blíž ke kultuře než zubařina." To mne vskutku rozesmálo: znám totiž spoustu a spoustu velmi kulturních a vzdělaných zubařů a spoustu velmi nekulturních a nevzdělaných učitelů. Jenže ty paušalizace jsou tak pohodlné a módní, byť jsou sebehloupější...
Ale možná se mýlím a za kulturnost se v tomto státu má příslušnost k pražským levicovým (pseudo)intelektuálům...

Citát z textu Daniela Kaisera ve včerejších Lidovkách, který si v příštích dnech stále připomínejte: Veřejnost si tedy dnes může vybírat mezi táborem, na jehož slova došlo, a táborem, který dnes sice varuje před izolací, stejně tak ale strašil před deseti lety, že bez eura už Británie nikdy nezažije blahobyt. V naší domácí diskusi, jestli se připojit k tvrdému jádru, nebo vytrvat po vzoru Britů mimo, budeme teď slýchat, že Británie není vzor, nýbrž jakási exotická výjimka. Mělo by se k těm exotům vždy dodávat: "...kteří měli pravdu." A k tvrdému jádru: "...které se až dosud fatálně mýlilo."

Čtenář glos Z. B. k půjčce MMF vyjádřil i můj názor:
Já bych uspořádal sbírku - každý kdo chce zachraňovat EU ať dá ze svého.

Čtenář glos V. L. mi napsal:
K záchraně Řecka a obecně ke krizi mám poněkud odlišný názor. Inspirovala mě k němu zpráva asi měsíc stará, totiž že v Athénách je ke zdanění přihlášeno asi 350 privátních bazénů, zatímco podle satelitních snímků je jich tam asi 16 tisíc. Nejde samozřejmě o bazény, ale o celkovou atmosféru nezodpovědnosti na všech úrovních, vysokými politiky počínaje, přes bankéře, podnikatele až posledního zaměstnance a bezdomovce. A pokud se tato atmosféra, obecně zastřešená pojmem morálka, nezmění, tak jsou všechny snahy o řešení krize zbytečné.
Dodávám: měla by se ovšem hlavně změnit morálka "států", které svoji neschopnost a neodpovědnost řeší zdaněním bazénů a kdečeho dalšího...