ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.12.2011

Miroslava Macka
Protikorupční policie prý dva roky věděla, že peníze z pražského Dopravního podniku tečou k lobbistovi Rittigovi a nic nedělala. Nevěřím tomu. Myslím, že se velmi snažila, aby se na to nepřišlo...

Čtenář glos M. Č. mi napsal:
Příkaz ministra školství, člověka na svém místě, manažera každým coulem:
Každý učitel, který dnes stávkuje, bude propuštěn.
Každý ředitel školy, který tuto stávku strpí, bude propuštěn.
Odůvodnění:
Učitelé, kteří formují osobnost žáka a zajišťují jeho vzděláváním možnost zapojení do společnosti, svým chováním hrubě tuto výchovu narušují. Pokud bychom přijali tezi učitelů, že jejich stávka je oprávněná, neboť výše platu se má odvíjet jen od délky praxe, pak by měli hodnotit žáky podle počtu hodin strávených ve škole a měli by zcela upustit od zkoušení žáků a prověřování jejich znalostí. Z téhož důvodu by pak obdobná stávka žáků byla oprávněná a spravedlivá.
Ředitelé, kteří se bojí manažerského rozhodování, kteří nejsou schopni ohodnotit schopnosti a výkon učitelů podle jejich práce, odmítají převzít zodpovědnost za své podřízené a jejich výsledky, nejsou manažery a na svá místa nepatří.
P.S: obdobně by měl znít příkaz ministra dopravy, průmyslu, zdravotnictví...

A na závěr další dopis Ježíškovi: Milý Ježíšku, naděl, prosím tě, mamince tučné konto a štíhlou postavu. A nespleť to jako loni!