ČTVRTEČNÍ GLOSY 1.12.2011

Miroslava Macka
Tak si říkám, jestli by vedle dvou obvinění z korupce při nákupu automobilů Tatra pro českou armádu neměli být obviněni i další lidé, a to ti, kteří prosadili a schválili nákup 550 nákladních automobilů za více než dvě miliardy korun pro tento náš ministáteček. Ale možná se přidáme k invazi do Iránu a posléze do Egypta...

Profesor Tomáš Halík v rozhovoru ve včeřejší MFDnes pronesl: "Myslím, že je skutečně naším národním zájmem, abychom byli co nejhlouběji integrováni v evropských strukturách. Aby zde byla nějaká rozumná supervize, abychom nebyli vydáni jen té zvlčilé domácí mocenské smečce."
Moc a moc by mne zajímalo, kolik příkladů z historie a dneška pan profesor může uvést, kdy byla, potažmo je, cizí mocenská zvlčilá smečka rozumější, než ta naše.
Ten rozhovor stojí za přečtení celý, zvláště jeho závěr. A moc a moc bych si přál, aby se pan profesor alespoň na chvíli přestěhoval do některé londýnské čtvrti, kde vládne právo šaria a v praxi nám předvedl tu toleranci a spolužití, po nichž volá a k nimž nás nabádá. Jinak to jsou a budou jen klasické akademické řečičky.

Profesor Milan Zelený vysvětlil, že ekonomický rozvoj se pozná podle podílu zaměstnanosti v sektorech zemědělství, průmyslu, obchodu a také ve službách. Čím vyspělejší ekonomika, tím méně zaměstnanců má v zemědělství, odkud se přesunuli do průmyslu atd. Problém je, že v USA, jakožto nejrychleji se rozvíjející ekonomice na světě, už nastává mezní situace i v nejmladším sektoru služeb.
"Vyčerpali jsme čtyři sektory, další už si neumíme vymyslet. Amerika vstupuje do tmy," vysvětlil Zelený v Hydeparku s tím, že na Spojených státech je už dnes patrné to, co údajně v budoucnu čeká postupně celý svět.
Dodávám: jenže my jsme další sektor vymysleli! Ohromné množství zbytečných poradců, PR pracovníků, politologů, rekreologů, sociologů a dalších a dalších -ogů, tedy kategorii zcela zbytečných služeb. Problém je v tom, že nevytvářejí žádné faktické hodnoty a ti, kteří jen vytvářejí, je už nestačí uživit.

Nestačím udiveně kroutit hlavou, co se tu za údajně pravicové vlády chystá: pro firmy se má stát úrazové pojištění součástí daní, místo pojišťovnám budou platit státu a zatímco dnes výši pojistného určuje rizikovost profese, nově se má platit za každého stejně, za prodavačku i za horníka.
Namísto toho, aby zákon stanovil jen povinný okruh úrazového pojištění kvůli morálnímu hazardu a na lidech, konkurujících si pojišťovnách a pojišťovací matematice ponechal vše ostatní!

Čtenář glos O. R. mi napsal:
V návaznosti k Vaší poznámce stran "Centra podpory inkluzivního vzdělávání", "Institutu pedagogicko - psychologického poradenství", Střediska integrace menšin" doporučuji k nahlédnutí stránky

http://odvolejtedobese.cz/

tady se to sešlo...doporučuji tituly respektive funkce těch lidí, systemický kouč je ještě ten nejnormálnější, ať už to znamená cokoliv... waldorfská škola, sdružení NaZemi, ekoškola Rozárka...
Společnost pro mozkově kompatibilní vzdělávání je pro mne vítězem....

Čtenář glos P. H. mi ironicky napsal:
Zlovolní a neinformovaní euroskeptici opět shazují a bagatelizují bratrskou pomoc Bruselu v případě Čechů uvízlých v Zambii. Podobné argumenty přeci zaznívaly v původní obhajobě nutnosti naší účasti v evropském projektu, tj. mít za sebou nějaký větší solidární celek, který se za nás v kritické situaci pevně postaví. A byla vskutku radost sledovat, kolik svých emisarů Evropa do Afriky promptně vyslala
a jaké všechny diplomatické prostředky a páky kvůli našim potížím nasadila. Takový africký stát opravdu nemá mnoho důvodů se nějak zvlášť zabývat problémy nějaké menší vzdálené země, se kterou má pravděpodobně pouze zanedbatelné ekonomické i politické styky. Ale jednotná Evropa, to je panečku síla; to šlo rychle. Postačil rozhodný postoj naší ministryně zahraničí Ashtonové a osobní přímluva našeho prezidenta Rompuye a najednou Češi budou do vánoc doma. Radujme se a buďme vděční, že i v těžkých časech máme takové zastání.